Facebook se setká s vývojáři mobilních aplikací

Facebook plánuje tři události, na nichž vůbec poprvé vývojářům mobilních aplikací dá možnost diskutovat přímo s představiteli společnosti včetně inženýrů a produktových manažerů.
reklama

Konference se odehrají v dubnu a květnu v New Yorku, Londýně a Soulu a přicházejí téměř rok poté, co Facebook ohlásil velkou změnu své strategie, v rámci které se chce zaměřovat především na mobilní zařízení. Téměř dvě třetiny z miliardy uživatelů Facebooku se k síti připojují přes mobilní zařízení a Facebook na nich vydělává čím dál více peněz. Příjmy z reklamních platforem tvořily v posledním čtvrtletí minulého roku 23 %, zatímco ještě ve třetím čtvrtletí to bylo 14 %. Na jednodenních konferencích budou inženýři Facebooku představovat implementaci SDK a logovací služby.

Dále budou poskytovat rady týkající se platforem a jednotlivých funkcí a budou mluvit o nástrojích, knihovnách a technikách využívaných uvnitř Facebooku. Tyto "vysoce technické" konference jsou skvělou příležitostí k setkání s inženýry Facebooku a produktovými aplikacemi, kteří zhodnotí aplikace a poradí s řešením problémů a integrací do sociální sítě. Facebook se v minulosti setkával s vývojáři na konferenci F8, to však skončilo v roce 2011. Mobile DevCon naváže tam, kde F8 skončila, bude však zaměřen pouze na mobilní prostředí.

Zdroj: Techhive

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru