Facebook představil novou aplikaci Paper

Facebook představil mobilní aplikaci s názvem Paper, jež kombinuje příspěvky od přátel daného uživatele s vybranými články ze "známých webových portálů" ve zcela novém rozhraní.

Reklama

Aplikace bude jako první dostupná pro Apple iPhone třetího února. První sekce v aplikaci je tvořena příspěvky od přátel daného uživatele z jeho News Feed, kde uživatel uvid fotografie, videa a delší psané příspěvky. Dále si uživatel bude moci tento obsah "namíchat" články z různých rubrik jako sport, věda nebo světové právy. U každé rubriky budou dostupné články "z menších i větších zdrojů." Základní uživatelské rozhraní se skládá z horní poloviny displeje, kde se bude zobrazovat příspěvek či příběh s obrázkem a druhou sekci pod tím, kde se bude ukazovat několik menších náhledů.

Na jednotlivé náhledy příspěvků bude uživatel moci následně najíždět a zobrazovat je tak celé. Obrázky a videa bude možné zobrazi ve full-screen módu. Paper je první aplikací z dílny Facebook Creative Labs, jež se má zabývat "vývojem nových aplikací pro lidi, kteří se chtějí spojovat a sdílet." Aplikace má být přímým konkurentem Flipboardu. Podívat se na ni můžete zde.

Zdroj: PCW

 

Reklama

Přidat komentář