Facebook nabízí neobvyklou službu pro mrtvé

Ta staví na celkem logickém tvrzení: "Pokud nás někdo nastálo opustí, ještě to neznamená, že musí opustit i stránky Facebooku."
reklama

Služba se týká výhradně přátel a členů rodiny zemřelých, jimž nyní bude dostupná tzv. "memorializace" profilu. Firma to komentuje prostřednictvím blogu Maxe Kellyho slovy: "Pokud nás někdo opustí, přesto stále zůstane v našich vzpomínkách a také i odraz jeho osobnosti přetrvá v naší sociální síti. Abychom to zohlednili, rozhodli jsme se vytvořit jakousi vzpomínkovoou skupinu,v níž jsou právě zemřelí."

V praxi to vypadá tak, že pokud je některý z profilů zamemorializován, pouze přátelé mrtvého mohou nalézt a prohlížet jeho účet. Plně funkční zůstává i postování na zeď dotyčného, ačkoliv se k ní dostanou jen přátelé. Soukromí bude chráněno odstraněním některých podstatných informací - adresy apod.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru