Facebook koupil technologii na rozlišování lidských tváří

Facebook koupil společnost Face.com, která se zabývá vývojem technologie, jež umožňuje rozpoznávat lidské tváře podle fotografií.
reklama

I když cena nebyla zveřejněna, mluví se o 100 milionech dolarů. Face.com je izraelská společnost založená v roce 2007, která se specializuje na rozpoznávání obličejů pomocí fotografií. Její aplikace KLIK pro smartphony uživatelům umožňuje automaticky označovat své přátele na fotografiích nahraných na Facebook. KLIK měsíčně využívá na 40 000 uživatelů. Aby bylo alespoň trochu chráněno soukromí uživatelů, může uživatel označovat pouze ty osoby, které má ve svém seznamu přátel.

Jelikož Face.com spolupracuje pouze s Facebookem, podle některých odborníků šlo Facebooku touto akvizicí spíše o to, aby si "koupili" zaměstnance izraelské společnosti. "Díky spojení našeho týmu s Facebookem budeme moci ještě lépe tvořit skvělé produkty pro naše zákazníky - a o to jsme vždy usilovali v prvé řadě," oznámil na oficiálním blogu šéf Face.com Gil Hirsch.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru