Facebook koupil společnost Parse

Facebook koupil společnost Parse, která se zabývá poskytováním služeb pro vývojáře.
reklama

Parse vývojářům usnadňuje vytváření mobilních aplikací tím, že jim poskytuje hostovanou infrastrukturu. Vypadá to tak, že se Facebook po dokončení akvizice pustí do byznysu s prodejem vývojářských nástrojů. "Díky integraci Parse do platformy Facebooku vývojářům umožníme rychle vytvářet aplikace, jež poběží na různých mobilních platformách a zařízeních," uvedl Douglas Purdy z Facebooku na oficiálním blogu. Parse nabízí různé balíčky služeb včetně uložení dat na cloud, jež vývojářům umožňují soustředit se na vývoj aplikací a nedělat si starosti se správou serverů.

Parse také usnadňuje propojení aplikací se sociálními sítěmi včetně Facebooku a Twitteru. Služby společnosti mohou být využity k tvorbě aplikací pro iOS, Android, Windows Phone 8, Windows 8 a OS X. Společnost nabízí tři úrovně svých služeb - základní bezplatnou, profesionální za 199 dolarů na měsíc a firemní, u níž není zveřejněna cena. Facebook bude podle svých slov i nadále pokračovat v nabídce služeb Parse.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru