F-Secure vydalo bezplatný nástroj na vymazání červa Flashback

Společnost F-Secure přišla s pomocí pro uživatele Macu a vydala bezplatný nástroj na odstranění rychle se šířícího červa Flashback.
reklama

Jak jsme vás již informovali, Flashback byl před pár dny přítomen na cca 600 000 systémech s OS X. Samotné Apple od té doby již vydalo prohlášení, podle kterého na nástroji proti Flashbacku pracuje, bezpečnostní společnosti se však rozhodly již dále nevyčkávat. Nový nástroj od F-Secure detekuje a opraví škody, které způsobí všechny známé formy Flashbacku. Aplikace je samostatná, není součástí antiviru od F-Secure. Bezpečnostní společnost dodává, že by uživatelé její nástroj měli použít i tehdy, pokud červa odstranili manuálně, aby si mohli být na 100 % jistí, že z něj v systému nic nezbylo.

I když Apple vydalo patche pro kritické chyby v Jave, jichž Flashback využívá, aplikovat je mohou pouze uživatelé OS X 10.6 a 10.7. Uživatelé se starší verzí OS X nejsou i nadále chráněni. Ti, kteří chtějí svůj Mac ještě více ochránit a dozvědět se o Flashbacku více, si mohou přečíst zajímavý post na blogu SecureList od bezpečnostního experta společnosti Kaspersky Costina Raiua.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru