Explorer se ve Windows 8 dočká nového uživatelského rozhraní

Microsoft zveřejnil pár dalších novinek ohledně Exploreru ve Windows 8. Podle Alexe Simonse z vývojářského týmu bude do tohoto nástroje integrováno rozhraní "ribbon", které známe z nových Office.
reklama

Simons to oznámil na oficiálním blogu Windows 8 s tím, že nové rozhraní uživatelům umožní snadnější přístup ke stovkám funkcí a současně zviditelní ty nejpoužívanější. Podle Simonse padlo rozhodnutí na přepracování Exploreru na základě zpětné vazby stovek uživatelů Windows. Z ní vyplynulo, že i když Windows Explorer nabízí přes 200 příkazů, používá většina uživatelů jen zlomek z nich.

Další verze Windows by tedy měla tuto neefektivitu napravit, i když si podle Simonse pokročilí uživatelé, kteří Windows Explorer používají často, na zjednodušené rozhraní budou nejspíše stěžovat. Ke každému příkazu bude v novém ribbonu také přiřazena klávesová zkratka a uživatelské rozhraní si lidé budou moci přizpůsobovat. Zde je video, ve kterém Alex Simons předvádí přednosti nového Windows Exploreru:

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru