Evropská komise opět podala stížnost na Microsoft

Evropská komise podala formální stížnost na Microsoft kvůli tzv. ballot screen. Americké společnosti tak hrozí pokuta více než sedm miliard dolarů.
reklama

Evropská komise v červenci rozhodla, že Microsoft nesplnil svůj slib z roku 2009, podle kterého měl uživatelům ve Windows 7 dát na výběr z několika webových prohlížečů. Microsoft svou chybu přiznal s tím, že byla zapříčiněna technickými chybami v Service Packu 1. Díky tomu se tzv. "ballot", tedy okno s nabídkou několika webových prohlížečů, nezobrazovalo na 28 milionech počítačů. Mluvčí Microsoftu tehdy prohlásil, že společnost toho lituje a pracuje na nápravě situace. Kompletní zprávu o tom, jak se chyba stala, měla americká společnost předat Evropské Komisi.

Komise však mezitím proti Microsoftu podala formální stížnost, která by jej mohla stát dost peněz. Americký gigant by mohl být přinucen k tomu, aby vydal více než 10 % svých ročních příjmů. Pokud vezmeme v úvahu finanční výkazy Microsoftu za fiskální rok 2012, mohlo by jít až o 7.3 miliardy dolarů. Společnost má nyní měsíc na to, aby reagovala na námitku Komise před vydáním konečného rozhodnutí. Microsoft v prohlášení také uvedl, že si na ballot dá větší pozor ve Windows 8.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru