EU vyšetřuje Google kvůli zneužití dominantního postavení

Evropská Unie zahájila formální vyšetřování Googlu kvůli možnému zneužití dominantního postavení.
reklama

Evropská Unie vyšetřuje Googlu kvůli tomu, že údajně ve výsledcích svého vyhledávače umisťuje odkazy na služby svých konkurentů schválně níže, než by bylo třeba. Pokud by se to prokázalo, bylo by to jasné zneužití dominantního postavení na trhu. Evropská komise začala s vyšetřováním po té, co dostala stížnosti od jiných firem, které poskytují vyhledávání. Google prý nejen, že umisťuje konkurenční služby níže v hledání, ale navíc zviditelňuje své vlastní služby na prvních pozicích.

Komise však zatím podle nejmenovaných zdrojů nenašla žádný důkaz, že by internetový gigant nějakým způsobem svého postavení zneužíval. Mluvčí Googlu nařčení odmítl a dodal, že "společnost bude s vyšetřovateli plně spolupracovat." Google také oznámil, že zobrazování reklam ve svém vyhledávači nijak neovlivňuje. Podle dostupných informací si na praktiky Googlu stěžoval Ciao.de (německá dceřiná společnost Microsoftu), Foundem.co.uk (britská stránka hodnotící ceny v různých e-shopech) a Ejustice.fr (francouzská právní stránka). Komise nemá žádný termín, do kterého musí vyšetřování uzavřít.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru