EU umožní Microsoftu omezit na Windows RT výběr prohlížečů

Evropská komise nebude po Microsoftu vymáhat, aby otevřel svůj operační systém Windows RT konkurenčním webovým prohlížečům.
reklama

Oznámil to mluvčí Evropské komise, která mimochodem tento týden podala na Microsoft stížnost kvůli tomu, že po určitou dobu nedával milionům uživatelů Windows 7 na výběr konkurenční webové prohlížeče. Microsoft se tak u Windows RT nemusí obávat toho, že by Komise prováděla stejné prošetřování jeho monopolního chování, jako v roce 2009.

"Dívali jsme se na Windows RT a z našeho prošetřování zatím nevyplývá žádný důvod, proč by Microsoft měl být kvůli nedostatečné nabídce konkurenčních webových prohlížečů u Windows RT postihován," řekl Joaquin Almunia z Komise. "Budeme však i nadále monitorovat všechny prvky Windows a to, jak Microsoft dostává svým závazkům."

Microsoft vydá tablet s Windows Surface již dnes. Na Windows RT si nejvíce stěžovala Mozilla, která má v Evropě poměrně silné zastoupení na trhu. Ještě v červnu Komise prošetřovala nařčení, že Microsoft odmítl dát svým konkurentům přístup k API Windows RT.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru