ESRB spouští ratingový systém pro mobilní aplikace

Organizace Entertainment Software Rating Board (ESRB) a CTIA minulý týden oznámily, že plánují spustit systém, jenž bude hodnotit mobilní aplikace. Nyní se na internetu o tzv. Ratingu objevily podrobnosti.
reklama

Aby nový systém fungoval, musí se jej zúčastnit společnosti jako Google nebo Apple. ESRB tvrdí, že šest společností, které spravují e-shopy s aplikacemi pro různé mobilní platformy, již podepsalo smlouvu. Doposud však není jasné, které to jsou a podle agentury Bloomberg mezi nimi není ani Google, ani Apple. "Vložili jsme spoustu úsilí k vytvoření ratingového systému pro Android Market, a tento funguje skvěle. I když podporujeme i jiné systémy, myslíme si, že pro uživatele Androidu bude nejlepší, když se budou řídit našimi existujícími hodnoceními," řekl mluvčí Googlu Chris Karsaros.

Ratingy aplikací v novém systému ESRB budou stanovovat samotní vývojáři a vydavatelé. Jednotlivé e-shopy s aplikacemi jim při tom budou pomáhat sérií otázek, díky kterým bude možné aplikace lépe profilovat pro danou cílovou skupinu. Celý systém ohodnocování vhodnosti obsahu by měl být stejný, jako například u videoher. ESRB podle svých slov bude do ratingu jednotlivých aplikací zasahovat jen v nezbytných případech, například na podněty uživatelů. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru