Eric Scmidt: Google TV a Chrome OS budou na podzim

Google včera konečně oficálně potvrdil, že jeho služba Google TV bude dostupná na podzim.Google chce u své TV zvolit podobný přístup jako u svého operačního systému Android, a to vytvořit produkt, jenž poběží na zařízení od různých výrobců.
reklama

Google TV je založena na speciální distribuci Androidu 2.1, která je opatřena Flashem a webovým prohlížečem Chrome. Vydání set-top boxu s Google TV již ohlásil Logitech. A co že Google TV tedy nabídne? Podle Schmidta uživatelům zprostředkuje internetová videa na domácím televizoru, mluví se především o placených filmech a seriálech.Google také potvrdil, že obsah pro svou novou službu nebude vytvářet sám. "Budeme spolupracovat s jinými firmami, ale je velmi nepravděpodobné, že bychom něco produkovali sami," dodal Schmidt. Google TV by měla být přímou konkurencí Apple TV, která také umožňuje přijímání videa z internetu. Apple TV je však uzavřeným hardwarovým/softwarovým řešením, které vyrábí pouze Apple. Oproti tomu Google TV bude o poznání otevřenější.Otázkou však zůstává, jakou mají obě služby šanci na úspěch, neboť starších modelů Apple TV se mnoho neprodalo. Šéf Googlu včera také potvrdil, že jeho operační systém Chrome je připraven a tablety na něm postavené se objeví na podzim.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru