Embarcadero uvádí na trh novou vývojářskou platformu jazyka C++

Společnost Embarcadero Technologies uvedla na trh Embarcadero C++Builder XE3, nový vývojářský nástroj pro různá cílová zařízení.
reklama

C++Builder XE3 přináší nativní kompilátor s novou architekturou, která je schopna kompilace pro různá operační prostředí. Rozšiřuje tak dlouhou linii vývojových prostředí jazyka C++ pro programátory, dodavatele software a podniky, které spojuje potřeba tvorby výkonných aplikací pro různá cílová zařízení. Nové vydání kompilátoru umožňuje nativní vývoj pro stolní i mobilní zařízení s procesory Intel používající Windows 8 a Mac OS X z jediného zdrojového kódu v jazyce C++.

Nový C++Builder XE3 též obsahuje plný 64bitový kompilátor a úpravy VCL pro stávající zákazníky používající C++Builder. Milióny stávajících aplikací pro Windows napsaných v C++Builderu tedy lze okamžitě převést na 64bitové verze. 

C++Builder XE3 vývojářům nabídne:

Tvorbu aplikací pro více zařízení z jediného zdrojového kódu: využitím nové architektury kompilátoru mohou nyní týmy vývojářů vytvářet nativní aplikace pro více zařízení, operačních systémů a konfigurací. Využití jediného zdrojového kódu významně spoří dobu vývoje a s tím spojené náklady.

Zrychlení vývoje využitím agilního C++: vývojáři mohou využít běžných rozšíření C++ od Embarcadera pro zrychlení vývoje a snížení požadavků na vývoj. Agilní techniky jako rychlá tvorba prototypů, programování s využitím komponent se zabudovanými vlastnostmi, metodami a událostmi a vizuální metody vývoje dokáží až 5x zrychlit vývoj oproti tradičním postupům. 

Novou úroveň podpory norem a kompatibility jazyka C/C++: vývojáři mohou využít kompilátor kompatibilní s Clang 3.1 s nejnovějšími jazykovými vlastnostmi a knihovnami C++, stejně tak jako integrovat klasický zdrojový kód a přidržet se tak jak stávajících, tak nově vytvořených norem včetně C++11.

Rychlost, výkon a kapacitu 64bitového kódu: nová 64bitová architektura kompilátoru C++ vytváří aplikace, které mohou využít více paměti a dat. Vývojáři mohou přímo pracovat s 64bitovým API, ovladači zařízení a systémovými službami. Tím získají možnost tvořit výkonnější, funkčně bohatší a rychlejší aplikace.

Pěkné aplikace: aplikace pro pracovní stanice je možno vytvářet ve stylu uživatelského rozhraní Microsoft® Windows 8 i pro starší verze Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8). Podpora Mac OS X a nového displeje Retina dovolí vývojářům tvořit ty nejlépe vyhlížející aplikace pro Mac s výkonem nativního kódu a automatickou  

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru