Embarcadero technologies kupuje společnost CodeGear od Borland Software

Embarcadero Technologies, soukromá firma ve vlastnictví společnosti Thoma Cressey Bravo, oznámila podpis konečné dohody se společností Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL) o odkoupení její divize vývojových nástrojů, tedy společnosti CodeGear. Ukončení transakce se očekává v horizontu 30 až 60 dní. Spojují se dvě vedoucí firmy v oboru vývojových nástrojů a databázových nástrojů. Jejich spojením vznikne dodavatel schopný vyrovnat se s požadavky na růst produktivity při současném snižování zdrojů, které jsou následkem používání řady aplikací a různých databázových platforem. Sloučené firmy budou mít roční obrat vyšší než sto miliónů USD a zaměstnávat budou přes 500 lidí po celém světě. Po sloučení budou obě firmy podnikat pod názvem Embarcadero Technologies. 
reklama

Očekává se, že akvizicí společnosti CodeGear se stane Embarcadero celosvětově největším nezávislým dodavatelem software poskytujícím integrované portfolio produktů pro návrh, vývoj, správu a optimalizaci heterogenních aplikací a jejich databází. Zákazníci a partneři společnosti Embarcadero získají mnohé výhody díky její schopnosti plně integrovat životní cyklus vývoje aplikací a automatizovat úlohy náchylné k chybám; dokáží tak významně zvýšit svou produktivitu. 

Embarcadero navíc získává podstatně větší obchodní základnu poskytující služby miliónům softwarových vývojářů, architektů, nezávislých dodavatelů software a databázových profesionálů po celém světě. Společně budou produkty Embarcadero a CodeGear oslovovat více než 15 miliónů uživatelů na celém světě a tento trh přitom má podle analytiků očekávaný růst 10 procent ročně.

"Dnešní oznámení je skvělou novinkou pro zákazníky, zaměstnance a partnery CodeGear a komunitu jako celek", řekl pan Jim Douglas, výkonný ředitel společnosti CodeGear. "Dá nám to zdroje potřebné k tomu, abychom se mohli zaměřit ještě důrazněji na naše klíčové produkty a trhy." 

CodeGear poskytuje služby řadě vývojářů na platformě Java a Windows prostřednictvím svých vítězících produktových řad JBuilder®, Delphi® a C++Builder®, stejně tak jako nové generaci webových vývojářů prostřednictvím svých novátorských produktů pro jazyky PHP a Ruby. 

"CodeGear je uznávanou vedoucí firmou s věrnou vývojářskou komunitou a fungujícími globálními distribučními kanály", řekl pan Wayne Williams, výkonný ředitel společnosti Embarcadero Technologies. "Začleněním silného portfolia produktů CodeGear bude Embarcadero v dobré pozici pro expanzi na nové trhy a pro vývoj špičkových produktů, které budou představovat mílové kroky pro celý průmysl. Kombinace obou firem uvolní nevídané možnosti pro naše zákazníky a partnery." 

Embarcadero zaplatí společnosti Borland přibližně 23 miliónů USD za veškerá aktiva CodeGear a Borland navíc získá tržby, jejichž očekávaná hodnota je 7 miliónů USD. Ukončení celé transakce nastane nejpozději 30.6.2008. Do té doby bude Embarcadero stále podnikat nezávisle a CodeGear zůstane divizí společnosti Borland Software. Po ukončení transakce bude pan Williams vést obě sloučené firmy. 

O společnosti Embarcadero Technologies

Embarcadero Technologies, Inc. dodává databázové nástroje profesionální třídy, které firmy používají pro návrh, vývoj a správu databází a v nich obsažených dat. Má více než 12 tisíc zákazníků po celém světě a kolem 90 z největších světových firem se spoléhá na nástroje Embarcadero nezávislé na platformě, které pomáhají snižovat složitost, zvyšovat produktivitu a posilovat bezpečnost. Hlavními databázovými nástroji Embarcadero jsou ER/Studio, DBArtisan, Rapid SQL a Change Manager. Firma byla založena v roce 1993 a má sídlo ve městě San Francisco, Kalifornie, USA. V České republice a Slovenské republice zastupuje Embarcadero od 28.2.2008 společnost Borland s.r.o. a vybrané produkty Embarcadero jsou dostupné na jejím webovém obchodě v sekci s adresou http://shop.borland.cz/shop/template_category.php?id=121

O společnosti CodeGear

CodeGear, dceřiná firma společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), dodává novátorské a vysoce produktivní vývojové nástroje pro široké spektrum vývojářů software, počínaje jednotlivci a konče podnikovými týmy. Produkty společnosti CodeGear umožňují vývojářům vyvíjet na zvolené platformě a zaměřují se na zjednodušování složitých technologií a úloh, takže se vývojáři mohou soustředit na návrh aplikací, nikoli jejich infrastruktury, a zvládat včasné odevzdání projektů. Společnost má více než 3,2 miliónu zákazníků ve více než 29 zemích a podporuje ty nejnáročnější vertikální obory včetně finančních služeb, telekomunikací, výroby, zdravotnictví a státních organizací. O společnosti CodeGear a jejích produktech se dozvíte více na adrese www.codegear.com. V České republice a ve Slovenské republice je společnost CodeGear zastoupena společností Borland s.r.o.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru