Embarcadero představilo sadu vývojových nástrojů RAD Studio XE2

Společnost Embarcadero Technologies vydala novou verzi vývojových nástrojů s názvem RAD Studio XE2, která údajně přináší nejrozsáhlejší změny a vylepšení za posledních deset let.
reklama

Součástí RAD Studio XE2 jsou nové verze Embarcadero Delphi, C++Builder, Embarcadero Prism a RadPHP. Mezi nejvýraznější změny patří podpora 64-bitových Windows v jazyku Delphi, podpora operačních systémů Mac OSX a iOS využitím nové platformy s názvem FireMonkey pro vývoj obchodních aplikací a vývoj webových či mobilních aplikací pro iOS a Android pomocí RadPHP XE2.

FireMonkey je první nativní platforma pro vývoj obchodních aplikací využívající CPU a GPU. Pomocí FireMonkey dokáží vývojáři v Delphi a C++ Builderu vytvářet HD a 3D aplikace propojující se s databázemi jako Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2, Sybase a dalšími. Aplikace FireMonkey nativně běží jak na PC s Windows, tak na počítačích Mac a plně využívá k vizualizaci dat možnosti GPU. FireMonkey též dovolí uživatelům Delphi XE2 vytvářet nativní HD a 3D aplikace pro mobilní (iOS) zařízení.

Pomocí RadPHP XE2 mohou vývojáři snadno vytvářet webové aplikace, které jsou optimalizovány pro chytré telefony a tablety z hlediska dotekového ovládání a uživatelských rozhraní. Vývojáři mohou poskytovat své mobilní webové aplikace jako nativní mobilní aplikace do obchodů Apple iOS AppStore a Android App Marketplace. Mobilní webové aplikace přitom mohou přímo využívat technických prostředků mobilních zařízení, jako jsou kamery, snímače GPS a měřiče zrychlení.

RAD Studio XE2, Delphi XE2, C++Builder XE2, Embarcadero Prism XE2 a RadPHP XE2 jsou dostupné k zakoupení na embt.cz spolu se zkušebními verzemi.

Slovenští a čeští uživatelé Delphi se budou moci seznámit s vlastnostmi nové verze Delphi během dvou seminářů řady RAD Studio XE2 World Tour, které proběhnou 13.9. v Bratislavě a 14.9. v Praze. Vstup na akci je zdarma, pouze je třeba se předem registrovat na embt.cz.

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru