EFF navrhla seznam základních práv uživatelů mobilních zařízení

Organizace s názvem Electronic Frontier Foundation (EFF) navrhla a sepsala základní práva pro uživatele mobilních zařízení.
reklama

"Kvůli citlivosti dat, které uživatelé ukládají na své mobilní telefony, je třeba, aby jejich výrobci, operátoři, vývojáři aplikací a zadavatelé mobilní reklamy respektovali soukromí uživatelů," uvedla EFF ve svém prohlášení. Výše zmíněné subjekty by se například měly zavázat k tomu, že o uživatelích budou shromažďovat co nejmenší množství dat, oznamovat uživatelům, že data shromažďují, bezpečně shromážděná data ukládat a v neposledním případě také respektovat kontext, ve kterém byla data shromážděna. 

EFF také navrhla řadu technických doporučení pro vývojáře jako například hashování informací, které o uživatelích shromažďují, šifrování skladovaných dat, zabezpečení dat proti interním i externím hrozbám nebo podněcování výrobců operačních systémů, aby na systémové úrovni adoptovali technologii Do Not Track. Návrh EFF přichází jen týden poté, co Obamova administrativa vydala podobný návrh na ochranu uživatelů na internetu v podobě zákona.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru