Editor Atom je nově k dispozici i pro Windows

Zajímavý programátorský editor Atom, který těží z konceptu editorů Vi nebo Sublime, vyšel před pár dny i ve verzi pro Windows. Aktuální alfa verze tak podporuje i Windows 7 a Windows 8.
reklama

Stahovat můžete samozřejmě jako balíček ZIP, k instalaci lze využít i systém chocolatey. O editoru Atom jsem psal podrobněji v článku Atom: VIMózní programátorský editor, který si prostě zamilujete. Líbí se mi koncept ovládání pomocí všech deseti a podpora Gitu. Zajímavý je i koncept rozšíření funkcionality.

Samozřejmostí je i podpora zrychleného vytváření HTML a CSS pomocí Emmet (dříve Zen Coding). Ještě k té instalaci v prostředí Windows. Pokud neznáte Chocolatey, zkuste to napravit. Jedná se o balíčkovací systém podobný tomu z linuxového světa.

Atom

Další informace o editoru Atom najdete například na jeho blogu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru