E-knihy na Amazonu poprvé překonaly v prodeji papírové knihy

To, že kolem Vánoc rostou prodeje všech tovarů, není žádné velké překvapení. Dobře známý web Amazon.com ovšem oznámil, že vůbec poprvé ve své historii prodal více textů v elektronické podobě, nežli v papírové. Své si k tomu přirozeně řekla i e-čtečka Amazonu známá jako Kindle, z níž se mimochodem stal zdaleka nejnakupovanější dárek.
reklama

Ačkoliv je někteří ze zásady neuznávají a nedají dopustit na knihy tradiční, jak se vzápětí přesvědčíme, e-knihám se i přesto daří velmi dobře, ba výborně.

Kindle Store toho času obsahuje přes 390 000 titulů všech žánrů, z nichž si ve špičce 14. prosince lidé koupili na 9,5 milionu licencí za den. Takže krize nekrize, příjmy Amazonu se díky tomu vyhouply za 4. čtvrtletí z 9,09 miliard na 9,35 miliard. Nejprodávanější knihou se stal „Going Rogue“ od Sarah Palin.

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru