Dvě věci, které se v roce 2009 Microsoftu příliš nepovedly

Nikdo nedělá jen kvalitní a skvělá rozhodnutí – gigantické společnosti nevyjímaje...
reklama

Zřejmě nejvíce leží lidem z IT branže na srdci ten fakt, že Microsoft v podstatě nenabídl žádný přímý upgrade z Windows XP na Windows 7. Z pohledu ochoty k zákazníkovi a prodeje softwaru je to zkrátka zbytečný „renonc“ – jestliže totiž chce majitel PC upgradovat z Windows XP na Windows 7, musí to udělat vše z jedné vody načisto. Zazálohovat data z XP, nainstalovat W7 a vrátit data. Proč to nejde na dvě klepnutí na „Next“ nám není známo.

Aby toho nebylo málo, Microsoft poslední dobou také doslova ignoruje jakoukoliv výraznější mobilní strategii. Google Android i další konkurenti se čile rozvíjejí, zatímco platforma Windows Mobile přinejlepším přešlapuje na místě Pár osob zřejmě zmate nový skin a UI, ovšem vespod jsou to pořád WM 6.X (namátkou mobilní IE není už roky žádný trhák). Windows Mobile 7.0 jsou zatím v nedohlednu, povídá se ovšem cosi o konci roku 2010.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru