Dvě internetové předpovědi pro rok 2009, které se ale opravdu minuly

Patří k tradicím všemožných plátků internetových i papírových před koncem roku jednoho a začátkem roku druhého zveřejňovat předpovědi na rok další a bilancovat pro změnu ty z roku minulého. My si dnes zmíníme duo, které se šeredně zmýlilo.
reklama

1. „Vánoce 2008 budou koncem pro retailová CD“ je report, kterým nás poctila firma Gartner 22. prosince 2008. Je sice pravdou, že downloady legální hudby z internetových zdrojů rostou přímo závratně, nicméně stejně dobře se poslední rok dařilo i maloobchodním CD. Pokud by se snad někdo divil, musíme dotyčnému připomenout, že když už přijde na věc, i dnes ještě máme spousty osob kupujících zásadně vinyly.

2. „Uživatelé přestanou chodit na sociální weby Facebook a Twitter“ je tvrzení, jímž nás poctila společnost Nielsen. Dle ní měly počty uživatel těchto služeb vyznívat do ztracena, ale je tomu právě naopak: Facebook si polepšil ze 150 milionů registrovaných od ledna 2009 na aktuálních 350 milionů. A Twitter se pro změnu od února 2009 s 9 miliony vyhoupl na říjnových 58 milionů návštěvníků denně.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru