Dva největší mýty o Google Chrome OS

Stejně jako oblasti ryze lidské, také ty elektronického rázu mají svoje mýty, pověry a „urban legends“. Výjimkou není ani nedávno představený operační systém Google Chrome OS o němž se toho vyrojilo vpravdě nemálo.
reklama

První věcí, kterou je v souvislosti s Google Chrome OS nutno vyjasnit, je ten fakt, že se nejedná o Linux, ačkoliv OS jako takový na linuxovém jádře staví. Jinými slovy, když bootujete Google Chrome OS, neobjevují se žádné ukazatele, neběží žádné inicializační texty a během pár vteřin se objeví rovnou Chrome browser. Přirozeně také nikde nic nekompilujete

Zapomeňte na to, že Google Chrome OS bude schopen spouštět vaše oblíbené aplikace, slovy Sundara Pichaie: „V Google Chrome OS je každá aplikace POUZE webovou aplikací, tzn. žádné nepůjdou instalovat.“ Shrnuto a podtrženo, Google Chrome OS netbooky nebudou mít tradiční desktopové aplikace ve smyslu, v jakém je obvykle chápeme – vše bude dostupné jen online.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru