Druppio Monopage: pak že Drupal nemá šablony pro jednostránkový web

Jakkoli je Drupal výborný pomocník pro tvorbu webu, nemůže se srovnávat například s WordPressem, co se týče kvalitních bezplatných šablon vzhledu. Čas od času se ale nějaká objeví. Jako například nedávno Druppio Monopage pro rychlé sestavení jednostránkového webu.

Reklama

Jak možná víte, moc šablony nemusím a snažím se orientovat na zákazníky, kteří chtějí něco více, než web narychlo naklikaný s využitím nějaké šablony a vypadající jako desítky dalších. Na druhou stranu jsou situace, kdy web s nějakou šablonou stačí a netřeba pro něj vymýšlet vzhled na míru.

Drupal a zejména Drupal 8 trošku trpí nedostatkem kvalitních šablon. Bezplatných šablon. Placených lze najít dost. Trošku to souvisí s tím, že je Drupal zaměřený na jinou cílovou skupinu, než WordPress. Ale přesto potěší každé nové téma vzhledu, které pěkně vypadá a usnadní tvorbu webu.

Pokud nemáte s použitím šablon problém a chystáte se vytvořit jednostránkový web doplněný o klasický blog, koukněte na Druppio Monopage. Jde o nové téma vzhledu pro Drupal 8, které reflektuje současné trendy dlouhých titulních stránek s paralaxovým efektem, úvodní fotkou přes celou plochu prohlížeče, různými sekcemi s ikonkami a kontaktním formulářem. Samostatně pak řeší blogové příspěvky.

Druppio Monopage

Pro méně zkušené drupalisty může být zajímavé, Druppio Monopage je k dispozici nejenom jako téma vzhledu, ale i jako celá distribuce, kterou si můžete nainstalovat včetně vzorového obsahu a připraveného nastavení. Můžete pak zpětně analyzovat, jak by se podobný web dal postavit pěkně od začátku.

Já bych možná u některých součástí stránky postupoval jiným způsobem, namísto samostatných typů obsahu použitých pro přípravu komponent na titulce bych použil modul Paragraphs, ale to je věc názoru. Určitě doporučuji na Monopage kouknout.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář