Drupal spouští nejnovější verzi svého CMS, který již nyní pohání TOP organizace světa

PORTLAND, Ore. a Česká Republika, 3. červen 2020​—​Drupal​, nejsilnější enterprise systém s otevřeným kódem pro správu obsahu, spouští své nejnovější a nejrozsáhlejší vylepšení. Drupal 9 poskytuje nástroje k tvorbě úžasných digitálních zážitků pro marketéry, designéry a vývojáře od návrhu po spuštění.
reklama

Drupal 9 přichází s dalšími špičkovými funkcemi pro vývojáře a uživatele. Každý třicátý web na světě důvěřuje Drupalu jako platformě poskytující maximální digitální zážitek. Patří mezi ně například Lufthansa, the CDC National Prevention Information Network, the European Commission, Médecins Sans Frontières/Doctors Without Borders, NASA, GRAMMYs/Recording Academy a Stanford University.

Drupal 9 - Nepřetržité inovace v technologiích a uživatelském prožitku

Aktualizovaná verze přináší nové funkce a mnohá vylepšení uživatelského prožitku. Tyto funkce umožňují uskutečnit vizi webu další generace:

  • Výrazně jednodušší nástroje ​— nový nástroj pro nastavení rozvržení, WYSIWYG správa médií a nástroje na moderování obsahu činí Drupal jednodušším. Uživatelé mohou využít robustní technické architektury jednodušeji než kdy předtím.

  • Nepřetržitá inovace ​— nové nástroje stále přibývají a udržují Drupal na přední příčce moderního vývoje webu.

  • Nejjednodušší aktualizace za poslední desetiletí ​— závazek k jednodušším aktualizacím znamená, že není nutné obávat se potřeby zásadní přestavby projektu kvůli aktualizacím.

„Jeden z klíčových důvodů úspěchu Drupalu je ten, že jsme vždy dělali velké změny, které nás posouvají dopředu,” říká Dries Buytaert, zakladatel a vedoucí projektu Drupal. “Výsledkem je, že Drupal je jednou z mála CMS platforem, které jsou úspěšné již 20 let."

Jeden z významných uživatelů Drupalu oceňuje jednoduchost aktualizace obsahu i v situacích, kdy vývojáři nejsou právě dostupní.

V případové studii ​ACLU uses Drupal​ člen týmu ACLU uvedl: „S novými možnostmi Drupalu můžeme spravovat náš obsah včetně multimédií ... (a) rozvržení stránky, bez pomoci programátorů, ... (Drupal) nám umožnil dynamicky a rychle reagovat na externí dění."

Nová verze je jednodušší k používání nejen pro koncové uživatele, ale i pro programátory. Drupal 9 stále pokračuje ve využívání nejnovějších podpůrných technologií, takže i programátoři si přijdou na své a mohou tak tvořit web nové generace.

„Architektura preferující API přístup posouvá Drupal celé roky před konkurenci na poli headless frameworků a dalších systémů s oddělenou prezentační vrstvou,” říká Tim Lehnen, technický ředitel Drupal asociace. „Drupal může sloužit jako centrální úložiště obsahu pro další aplikace založené na nejnovějších technologiích, jako jsou moderní javascriptové frameworky React, Angular, Vue, nebo dokonce nově příchozí hlasoví asistenti a AR/VR aplikace."

Buytaert říká, že zásadním cílem bylo uživatelům maximálně usnadnit proces aktualizace.

„Inovace se od prvního vydání Drupalu 8 před čtyřmi lety nadále zrychlují,” říká Buytaert. „Aktualizace na nové verze Drupalu byly vždy nákladné. S Drupalem 9 jsme chtěli inovovat rychle a současně poskytnout jednoduchou cestu pro aktualizaci z Drupalu 8. A přesně to se nám povedlo! Aktualizace z Drupalu 8 na Drupal 9 je nejjednodušší aktualizací hlavní verze za posledních 10 let."

Poháněno světovou komunitou

Drupal je opravdový open source projekt využívající znalostí desítek tisíc vývojářů z celého světa. Vysloužil si skvělou pověst v oblastech bezpečnosti, výkonu, přístupnosti a škálovatelnosti. To je mezi ostatními CMS ekosystémy jedinečné. Schopnost spravovat strukturovaná data byla vždy jeho nejsilnější předností. „Jednou napsáno - znovu použito kdekoliv”: Drupal 9 i komunita jsou v tomto ohledu nyní ještě důslednější.

Kde začít a jak aktualizovat

Jestliže jste připraveni zažít Drupal, objevit, jak jednoduché je vytvořit novou prezentaci nebo integrovat Drupal do vašeho stávajícího digitálního portfolia, navštivte​ ​drupal.org/9​.

Potřebujete pomoci začít s Drupalem? Zde najdete ​mnoho firem z Drupal komunity​, které Vám rády pomohou.

O Drupalu a Drupal asociaci

Drupal je open source systém pro správu obsahu používaný miliony lidí a organizací po celém světě. To je možné jen díky více než 100 000 přispěvatelů, kteří umožňují chod Drupal.org a jeho 1,3 milionu uživatelů. Drupal asociace je nezisková organizace zaměřená na urychlení vývoje projektu Drupal, podporu komunity a jejího růstu.

Pro více informací kontaktujte Heather Rocker, heather@association.drupal.org (anglicky), nebo Radim Klaška, radimklaska@drupal.cz(česky)

Tagy
Autor článku: tisková zpráva

Tiskové zprávy společností a agentur související s náplní webu Maxiorel.cz jsme zveřejňovali pod tímto fiktivním autorem. Máte-li zájem o podobnou spolupráci, ozvěte se.

reklama

Komentáře k článku

Profile picture for user Jan Polzer

Ale to je klasické marketingové pábení tiskových zpráv. Že někdo něco používá, neznamená, že na tom stojí jejich hlavní web, vyvíjí se v tom hlavní produkt atd. ;-) A pokud Lufthansa něco na Drupalu má, tak jej opravdu používá.

Profile picture for user mirom

Lufthansa pouziva Drupal na infotainment system v sedadlach. Pri tom Stanforde nerozumiem moc vyhrade - Drupal je tam pouzity na viac ako 2000 weboch, kedze tam ma kazdy zamestnanec svoj web. Vdaka za podnety, nabuduce tvoju pomoc radi uvitame uz pri pisani tlacovej spravy, ozvi sa mi prosim na miro.michalicka@drupal.sk

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru