Drupal oslavil sedmnáct let. Stejně jako Wikipedia

Před sedmnácti lety byl jako open source uvolněn redakční systém Drupal 1.0.0. Zdá se neuvěřitelné, jak to rychle letí a že je s námi už sedmnáct let. Mimochodem, stejně jako encyklopedie Wikipedia.

Reklama

15. leden 2001 byl ve znamení dvou novinek, které úspěšně rostly a přetrvaly i do dnešní doby. Mnohé jiné nadějné internetové projekty by jim mohly závidět. Jimmy Wales a Larry Sanger rozjeli komunitní encyklopedii Wikipedia, belgický student Dries Buytaert vydal open source podobu systému stojícího za Drop.org a pojmenoval ji Drupal.

Ze studenta je dnes šéf úspěšné společnosti a Drupal si získal srdce mnoha webových vývojářů. Používá jej mnoho jednotlivců, ale neustále se zvyšuje i počet velkých firem a státních institucí, které si cení výhod Drupalu. V České republice například Ministerstvo financí, Česká televize, televize Prima, Český rozhlas…

Přehled světových značek a institucí si můžete prohlédnout na následujícím videu:

Mimochodem, populární WordPress přišel s první veřejnou verzí 0.7 až v roce 2003 a finální WordPress 1.0 spatřil světlo internetového světa 3. ledna 2004.

Zpět k Drupalu. Dries na svém blogu mezi jeho úspěchy zmiňuje například 80% nárůst webů s Drupalem 8 oproti minulému roku, 95% nárůst stabilních modulů pro osmičku (celkem jich je 1597), množství malých i větších konferencí, ale třeba také návštěvnost webu Drupal.org. Ta loni činila přes 13 milionů návštěvníků.

Více se dozvíte v článku Happy seventeenth birthday Drupal.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář