Drupal: oprava modulů Ajax table a Go - url redirects

Další várka oprav pro moduly redakčního systému Drupal je na světě. Označeny jsou slovy kritická a vysoce kritická a týkají se modulů Ajax table a Go - url redirects.
reklama

Modul Ajax table, který slouží k vytváření tabulek aktualizovatelných bez načítání celé stránky, obsahuje hned několik chyb, které mohou způsobit překonání bezpečnostních práv a umožnit vložení a vykonání škodlivých skritpů. Oprava pro tento modul není k dispozici a je doporučeno přestat jej používat.

Modul Go - url redirects, který nabízí přesměrování URL adres na webu, trpí podobnými problémy. Oprava je jednoduchá, stačí modul aktualizovat na nejnovější verzi.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru