Drupal komunita darovala 500 000 dolarů na fungování Drupal Association

V atmosféře zrušení DrupaConu z důvodu celosvětové pandemie spustila Drupal Asociace kampaň #DrupalCares. A ta překonala všechna očekávání.
reklama

PRAHA, BRATISLAVA, PORTLAND, 12.5.2020​ - CDC (Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí), NIH (Národní zdravotní institut), či Lékaři bez hranic, jsou vedle mnoha dalších jedny z organizací, které spoléhají na Drupal - největší nezávislý open source systém pro správu obsahu - aby zajistil jejich webové stránky dynamické a bezpečné. Avšak zrušení DrupalConu, klíčové akce Drupal Asociace pro získávání finančních prostředků, který byl původně plánovaný na květen 2020, vážně ohrozilo financování této neziskové organizace.

“COVID-19 má mimořádně tvrdý dopad na ekonomiku neziskových organizací a Drupal Asociace není žádnou výjimkou”, říká výkonná ředitelka Drupal Asociace Heather Rocker. “Když jsme přijali rozhodnutí zrušit severoamerický DrupalCon 2020, abychom ochránili bezpečnost návštěvníků, hned další otázkou bylo, jak nahradit chybějící příjmy, abychom mohli pokračovat v práci pro miliony členů naší komunity po celém světě.”

Tak byla spuštěna ​#DrupalCares​, globální kampaň koncipovaná s nadějí na překlenutí značného propadu ve financování, který vznikl jako důsledek pandemie. I když kampaň měla slibný start, co skutečně akcelerovalo její celkový úspěch, byl až ​příspěvek zakladatele Drupalu Driese Buytaerta a jeho manželky Vanessy​ ve výši 100 000 dolarů. Tento grant sloužil na navýšení příspěvků​ jednotlivých dárců. Následně se přidala i ​skupina Drupal společností​ z celého světa, čímž se každý darovaný obnos podařilo ztrojnásobit.

K dnešnímu dni (11. května 2020) se prostřednictvím kampaně #DrupalCares podařilo vybrat potřebných 500 000 dolarů za pouhých 30 dní od spuštění. Do kampaně přispělo téměř 150 společností a více než 2000 jednotlivých dárců a členů asociace, čímž bylo cílové částky dosaženo v rekordním čase.

“Žasnu, jak rychle se Drupal komunitě podařilo vybrat prostředky pro Drupal Asociaci”, říká Dries Buytaert, zakladatel Drupalu. “S touto kampaní za zády se může Drupal asociace opět zaměřit na klíčové úkoly, jako je například červnové vydání Drupal 9.”

“DrupalCon byl zásadní podmínkou pro úspěch Drupalu”, pokračuje Buytaert a dodává, “I když letošní konference proběhne ve virtuální podobě, jsem velmi rád, že se DrupalCon bude i nadále konat. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do kampaně zapojili a pomohli nám dosáhnout našeho cíle - Drupal komunita je silnější než kdykoli předtím.”

Zatímco Drupal Asociace byla zasažená pandemií, Drupal ekosystém zůstává silný. Jak Buytaert napsal již v březnu, zdá se, že ​software s otevřeným kódem (open source) je odolný vůči recesi.

“Open source se stal bezpečnějším, flexibilnějším a stabilnějším, než kdykoli předtím”, tvrdí Buytaert. “Dnes jsou výhody Open source viditelnější, než během předchozích recesí.”

Přispívání do Open source kódu zároveň představuje vynikající příležitost pro jednotlivce k rozšíření svých schopností, a nebo dokonce na úplnou rekvalifikaci během období se zvýšenou nezaměstnaností. Drupal znovu dokázal sílu komunity a Open source model tvoří z projektů jako je Drupal jednu z nejlepších investic v nejistých časech.

Vedle příspěvků do kampaně #DrupalCares, umožnila většina ​sponzorů​ DrupalConu Drupal Asociaci, aby si ponechala si jejich sponzorské příspěvky a použila je na zorganizování historicky prvního virtuálního DrupalConu - ​DrupalCon Global 2020​.

“Jako mnohé jiné organizace jsme i my museli rychle reagovat na změnu našeho klíčového setkání, když jsme právě tam měli představit novou verzi Drupalu, zásadní upgrade po téměř pěti letech od předchozí verze”, říká Rocker. “DrupalCon měl původně přivítat 3000 účastníků už v květnu 2020 v Minneapolis, takže jsme neměli čas na strategii počkáme a uvidíme. Jsem vděčná kreativním zaměstnancům Drupal Asociace a také širšímu vedení Drupal komunity, že jsou odhodlaní udělat cokoliv, aby setkání proběhlo úspěšně.”

”Mimo to plánujeme vydání Drupal 9 na začátek června, což je dalším důkazem odhodlání Drupal komunity především nyní, když by zdržení vyvolané celosvětovými událostmi nebylo žádným překvapením”, dodává Rocker.

Kampaň #DrupalCares zůstává aktivní do konce května. Pokud se chcete dozvědět více o Drupalu nebo přispět darem, navštivte ​www.Drupal.org​.

O Drupalu a Drupal Asociaci

Drupal je systém pro správu obsahu s otevřeným kódem (Open source), který pohání milióny webů a aplikací. Podporuje ho komunita více než 46000 vývojářů a více než 1,3 miliónu uživatelů na ​Drupal.org​. Drupal Asociace je nezisková organizace zaměřená na podporu Drupalu a péči o Drupal komunitu. V Čechách a na Slovensku na Drupalu běží například web Českého Rozhlasu​,​ České televize, Slovenského národného divadla​, dále například projekt Paměť národa​. Podpoře české Drupal komunity se věnuje ​Asociace pro Drupal​, aktivity Drupalu na Slovensku zastřešuje ​Slovenská Drupal Asociácia​. Obě asociace dlouhodobě úzce spolupracují a pořádají společné akce, setkání, přednášky a školení.

Kontakty:

Drupal Asociácia - Heather Rocker, ​heather@association.drupal.org
Asociace pro Drupal - Radim Klaška, ​asociace@drupal.cz​, ​radim@drupal.cz​, +420 605 271 780
Slovenská Drupal Asociácia - Miroslav Michalička, miro.michalicka@drupal.sk, +421 949 331 778

Zdroj: Tisková zpráva

Tagy
Autor článku: tisková zpráva

Tiskové zprávy společností a agentur související s náplní webu Maxiorel.cz jsme zveřejňovali pod tímto fiktivním autorem. Máte-li zájem o podobnou spolupráci, ozvěte se.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru