Drupal 8 půjde spravovat pomocí Composeru

Vývojáři pracující na projektech v PHP jistě velmi dobře znají nástroj Composer umožňující snadnou instalaci knihoven do projektů a jejich aktualizaci. Připravovaná nová verze Drupalu jej bude plně podporovat.
reklama

Drupal 8 totiž bude založen na frameworku Symfony 2, což už ale dobře víte, no a Symfony 2 si s Composerem velmi dobře rozumí. Jedna z nejnovějších úprav vývojové verze Drupalu 8 přišla s vylepšením, které umožňuje správu Drupalu právě pomocí Composeru.

Tento nástroj tak bude možné krásně využívat pro správu jádra Drupalu, modulů i témat vzhledu, stejně jako pro řešení závislostí PHP knihoven. Opět další důvod, proč si myslím, že Drupal 8 je lepší cesta, než forkovaný Backdrop.

Změna zatím není funkční, composer.json si vyžádá určité změny závisející na dalších pracích vývojářů v Drupalu 8, ale ve finální verzi už by měl být použitelný.

Zdroj: drupal.org

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru