Drupal 8 až 200x rychlejší než Drupal 7 pro nepřihlášené návštěvníky

Těšíte se na Drupal 8? Určitě je nač. Spousta novinek, vylepšená administrace, propracovaná podpora responze, nové API... A kromě toho všeho také lepší cache. Drupal 8 je tak ve výchozím stavu až 200x rychlejší než Drupal 7. Jak je to možné?

Reklama

Jednou ze zatím posledních novinek v Drupalu 8, je zapnutá cache stránek hned při instalaci. Nemusíte na to myslet. Samozřejmě, toto nebyl problém udělat ani v sedmičce, stačilo zapnout jednu volbu v administraci. Ovšem cache v Drupalu 8 je poněkud jiná.

Drupal 8 si svou cache ihned automaticky obnoví, pokud na stránce dojde k nějaké změně. Nečeká na nějaký nastavený interval. Cache je tedy aktivní prakticky po celou dobu a aktualizována, vždy, když je potřeba. Funguje jako vestavěná reverzní proxy.

Výsledky, které naměřil Wim Leers ukazují, že díky nové cache a její automatické aktivaci hned po instalaci Drupalu, je tento redakční systém v nové verzi 2x až 200x rychlejší než sedmička.

Drupal 8 a PHP 7 je jasná volba

Ještě výraznějšího zrychlení se při práci s Drupalem dočkáte v momentě, kdy jej pustíte na PHP 7. Rasmus Lerdorf, tvůrce PHP, porovnal Drupal 8 na různých verzích PHP, včetně HHVM. A výsledky? Můžete se přesvědčit sami zde a zde. Protože odkazy přes den chvílemi nefungovaly, přikládám screenshoty.

Jako první byl otestován Drupal 8 ve fázi beza 4. HHVM a PHP 7 jasně ukazují, jakou "ˇšťávu" dokáží redakčnímu systému dát. Graf znázorňuje počet požadavků na systém odbavených během sekundy.

Rychlost Drupal 8 beta 4

Druhý graf ukazuje ještě hezčí čísla. Opět vede PHP 7 a HHVM, ovšem koukněte se na ta čísla. Díky vestavěnému, vylepšenému a aktivnímu cacheování v Drupalu je tu nárůst z 185 požadavků za sekundu na 2580 požadavků za sekundu.

Rychlost Drupal 8 a zapnutá nová cache

A pak že Drupal 8 bude pomalý a v porovnání se sedmičkou líný moloch. Jistě, těžkosti při upgradu budou, ale investice (ať už časová nebo finanční) do něj se vrátí.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář