Drupal 7 přijde koncem roku 2009

Dries Buytaert zveřejnil svoje úvahy a očekávání pro rok 2009. Věnuje se mimo jiné i Drupalu a tomu, kdy bude zveřejněna další verze. Podle jeho odhadů by se tak mělo stát ve čtvrtém čtvrtletí roku 2009, tedy nejdříve v říjnu.
reklama

Drupal 7 má přinést značné vylepšení v použitelnosti. Jistě vás potěší, že by se již neměla opakovat situace, kdy byl k dispozici Drupal 6, ale odpovídající verze CCK a Views, tedy dvou kritických rozšiřujících modulů, se o půl roku opozdily. Značná část CCK bude přesunuta přímo do jádra Drupalu 7 a vývojáři usnadní cestu vývoji modulu Views. Totéž se bude dít pro další důležité moduly, jako je Pathauto a podpora obrázků.

Drupal 7 bude větší, spolu s tím také dochází k delší době zmrazení kódu, který bude testován. Vývojáři budou mít složitější práci s kódem pro přechod mezi Drupalem 6 a 7. Doufejme, že se jim to povede bez chyb.

Dries dále zmiňuje velkou trojku Drupal, WordPress a Joomla vítězící nad ostatními CMS, a další své projekty - Acquia a Mollom.

Zdroj: My predictions for 2009, Dries Buytaert

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Koncem roku 2007? :-D

návštěvník

se o půl roku opozdili .... tuším mělo by tam být tvrdé Y :-)

Profile picture for user Jan Polzer

Máte pravdu, díky. To je tedy začátek nového roku... Tolik chyb v jedné krátké novince. Jsem víc nemocný, než jsem si myslel :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru