Drupal 7 bude uvolněn 5. ledna 2011

Schyluje se k vydání finální verze další řady redakčního systému Drupal. Sedmička se objeví krátce po Novém roku. Alespoň dle slov tvůrce Drupalu, Driese Buytaerta na jeho blogu.
reklama

Vývoj Drupalu 7 trval několik let (od února 2008) a podílelo se na něm okolo tisícovky přispěvatelů.Zajímavý je také počet automaticky provedených testů - 28 000. Drupal 7 je v tuto chvíli po dvou RC vydáních v podstatě připraven k oficiálnímu uvolnění. Plány by mohla narušit snad jen nějaká nová kritická chyba objevená v jeho kódu. Dle Buytaerta bude Drupal 7 stabilnější, než jak tomu bylo při uvedení první verze šestkové řady.

Tvůrci Drupalu se rozhodli naplánovat datum uvolnění sedmé řady na 5. ledna 2011. Po celém světě se již plánují oslavy, včetně Česka (v Praze a Brně). Informace o nich najdete na webu www.drupal7releaseparty.org.

Drupal 8?

Dries Buytaert již před časem na svém blogu rovněž zveřejnil osm charakteristik, které by měl mít Drupal 8. Je tedy čas o nich začít mluvit.

 • Lepší oddělení frameworku od samotného produktu
 • Vylepšit Drupal
 • Vybrat dva strategické "spoluudržovatele"
 • Vytvářet distribuce, které budou užitečné
 • Vyzkoušet distribuovaný systém kontrolních revizí
 • Přenést malé změny do již stabilních verzí
 • Pokračovat v zefektivnění procesu revize patchů
 • Zkrátit vývojový cyklus

Kniha o Drupalu 7 v češtině

Na závěr tu mám malé, ale snad potěšující upozornění pro české Drupalisty. V tuto chvíli již několik týdnů pilně pracuji na zcela nové knize o systému Drupal 7. Nepůjde tedy o žádné aktualizované vydání předešlých knih, ale o zcela nově pojatou knihu o Drupalu. Snažím se v ní promítnout veškeré nápady a požadavky, kterými jste mě v posledních letech zásobovali. Jakmile se bude blížit dokončení a vydání knihy, budu vás na Maxiorlovi informovat.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Super na knizku sa tesim.

návštěvník

Ja taky, uz aby byla.

návštěvník

Už aby vyšli stabilní verze modulů, co jsem naposled zkoušel drupal 7, ubercart a views (naposledy před měsícem s posledníma verzema) tak vznikaly hned problémy, už přesně nevim co ale hned co sem začal konfigurovat, psali se mi u produktu errorový hlášky tak sem to nechal být.

Přidat komentář

Filtered HTML

 • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru