Drupal 6.12, 5.18 a další aktualizace

V redakčním systému Drupal se objevilo několik nepříjemných bezpečnostních chyb. Označeny jsou jako středně kritické. Spočívají v nedostatečném ošetření vstupu uživatele v případě, že je místo UTF-8 použito UTF-7 v Internet Exploreru verze 6 a 7. Výsledkem může být podstrčení škodlivého kódu a tedy XSS.
reklama

Zde jsou přímé odkazy na stažení nejnovějších verzí Drupalu:

Další opravy

Vývojáři uvolnili také několik opravených verzí doplňkových modulů. Nezapomeňte je proto aktualizovat, opravy jsou označeny jako méně a středně kritické. Odkazy níže vedou na stránky modulů:

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru