Drupal 6.0 beta 3 k dispozici

Před několika hodinami (tedy včera…) byla uvolněna další betaverze open source redakčního systému Drupal. Od druhé betaverze se vyskytla potřeba zanést 180 oprav do kódu Drupalu. Hlavní změny od předchozí betaverze se udály jak v kódu, tak v dokumentaci. Vývojáři zensli opravu validity generovaného HTML, vylepšili výkon a pokusili se vytvořit jednodušší systém pro používání šablon vzhledu.

Reklama

Jádro Drupalu nyní nepotřebuje tolik diskutované zamykání a tvorbu dočasných tabulek, což ve výsledku povede k možnosti nasadit jej i na některých méně kvalitních webhostingových službách. Zároveň by to mělo přinést navýšení výkonu. Podpora lokalizace v instalátoru byla dotažena do finále, stejně jako hlášení chyb a správa požadavků během instalačního procesu.

Zajímavou novinkou je  podpora drag and drop pro nastavení pořadí (váhy) u administrace bloků, nabídek a filtrů. Další informace najdete v původní zprávě na drupal.org nazvané Drupal 6.0 beta 3 released.

Na drupal.org si můžete všimnout ještě jedné novinky. Informace o tom, že Drupal je registrovaná obchodní známka Driese Buytaerta. Proč se tak stalo, co se mění a jak to bude s používáním pojmu Drupal do budoucna se dozvíte na Driesově blogu.

Reklama

Komentáře

Budete aktualizovat web extrahardware.cz na finální verzi Drupalu 6.0 jakmile vyjde?

Po odzkoušení funkcionality všech potřebných modulů v nové verzi Drupalu určitě.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář