Drupal 6.0 beta 3 k dispozici

Před několika hodinami (tedy včera...) byla uvolněna další betaverze open source redakčního systému Drupal. Od druhé betaverze se vyskytla potřeba zanést 180 oprav do kódu Drupalu. Hlavní změny od předchozí betaverze se udály jak v kódu, tak v dokumentaci. Vývojáři zensli opravu validity generovaného HTML, vylepšili výkon a pokusili se vytvořit jednodušší systém pro používání šablon vzhledu.
reklama

Jádro Drupalu nyní nepotřebuje tolik diskutované zamykání a tvorbu dočasných tabulek, což ve výsledku povede k možnosti nasadit jej i na některých méně kvalitních webhostingových službách. Zároveň by to mělo přinést navýšení výkonu. Podpora lokalizace v instalátoru byla dotažena do finále, stejně jako hlášení chyb a správa požadavků během instalačního procesu.

Zajímavou novinkou je  podpora drag and drop pro nastavení pořadí (váhy) u administrace bloků, nabídek a filtrů. Další informace najdete v původní zprávě na drupal.org nazvané Drupal 6.0 beta 3 released.

Na drupal.org si můžete všimnout ještě jedné novinky. Informace o tom, že Drupal je registrovaná obchodní známka Driese Buytaerta. Proč se tak stalo, co se mění a jak to bude s používáním pojmu Drupal do budoucna se dozvíte na Driesově blogu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru