Dropbox představil nové API

Dropbox tento týden na své konferenci DBX určené pro vývojáře představil tři nové API, které přinášejí dlouho očekávané funkce.

Reklama

Nejzajímavější z nich je Datastore API. Zatímco většina lidí využívá Dropbox k ukládání dat, která si vytvořili, vývojáři museli až doposud data, jež používá jejich software, ukládat lokálně. Díky Datastore API nyní vývojáři mohou data ukládat přímo na Dropbox. Tato data pak lze synchronizovat napříč zařízeními. Pokud například hrajete hru na telefonu a uložíte si svou pozici ve hře na Dropbox, herní data se synchronizují na váš tablet, rozhodnete-li se na něm pokračovat v hraní.

Další zajímavou věcí je Drop-ins API, kterou vývojáři mohou implementovat do svých aplikací pro snadný přístup k datům. API se skládá ze dvou komponentů: Chooser (univerzální prvek pro přidávání dat, který vám umožní přikládat data z Dropboxu k emailům) a Saver (umožňuje ukládat data z vašeho zařízení na Dropbox). Jako poslední pak byla představena vylepšená Sync API, již vývojáři mohou využít k synchronizaci uživateli vytvořených dat napříč platformami. 

Podle šéfa Dropboxu Drewa Houstona by Sync API měla zlepšit rychlost synchronizace a vyřešit možné konflikty. Dropbox také oznámil, že jeho aplikace Mailbox pro iOS bude od nynějška podporovat emailové přílohy.

Zdroj: Techhive

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář