DRM u aplikací pro Windows Phone 7 prolomeno

Ochrana DRM u aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone 7 údajně není tak dokonalá, jak Microsoft sliboval. I když platforma Microsoftu podle všeho zatím netrpí "pirátstvím" v takové míře, jako iOS nebo Android, podle nových zpráv byla v posledních dnech u Windows Phone 7 prolomena ochrana DRM.
reklama

Podle webového portálu WPCentral byl jeden vývojář schopen vytvořit aplikaci, která je schopná stáhnout jakoukoli aplikaci z WP7 Marketplace a odstranit z ní ochranu. Tato cracknutá aplikace pak může být přímo nainstalována na neblokovaný telefon nebo uložena na pevný disk.

Portál WPCentral uvedl, že nebude zveřejňovat podrobnosti o tom, jak celý proces funguje a publikoval pouze následující video.

 

"Jsme si jisti, že Microsoft bude tvrdě pracovat na implementaci silnějšího systému DRM, už jen kvůli jeho dřívějším prohlášením o kvalitě své ochrany," uvedl WPCentral. I když aplikace bez ochrany DRM mohou být pro uživatele zajímavé, je třeba mít na paměti, že mohou být modifikované tak, že v nich mohou být viry nebo trojské koně.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru