DRM u aplikací pro Windows Phone 7 prolomeno

Ochrana DRM u aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone 7 údajně není tak dokonalá, jak Microsoft sliboval. I když platforma Microsoftu podle všeho zatím netrpí “pirátstvím” v takové míře, jako iOS nebo Android, podle nových zpráv byla v posledních dnech u Windows Phone 7 prolomena ochrana DRM.

Reklama

Podle webového portálu WPCentral byl jeden vývojář schopen vytvořit aplikaci, která je schopná stáhnout jakoukoli aplikaci z WP7 Marketplace a odstranit z ní ochranu. Tato cracknutá aplikace pak může být přímo nainstalována na neblokovaný telefon nebo uložena na pevný disk.

Portál WPCentral uvedl, že nebude zveřejňovat podrobnosti o tom, jak celý proces funguje a publikoval pouze následující video.

 

“Jsme si jisti, že Microsoft bude tvrdě pracovat na implementaci silnějšího systému DRM, už jen kvůli jeho dřívějším prohlášením o kvalitě své ochrany,” uvedl WPCentral. I když aplikace bez ochrany DRM mohou být pro uživatele zajímavé, je třeba mít na paměti, že mohou být modifikované tak, že v nich mohou být viry nebo trojské koně.

Zdroj: DailyTech

Reklama

Přidat komentář