Dostupnost systému Windows XP pomalu končí

Zájemci o legalizaci/pořízení operačního systému Windows XP si budou muset v těchto dnech pospíšit – autorizovaní OEM distributoři právě doprodávají jejich poslední kusy.
reklama

Jistě ani samotný Microsoft netušil, jak populární a zároveň pro něj nepříjemný se Windows XP stane. Otázka jeho popularity je zřejmá, ale co máme na mysli jeho nepříjemností? Inu věc se má takto – průměrný zákazník s Windows XP má k dispozici většinu věcí, které si může od solidního OS přát (hry, multimédia, ...), nijak přehnaně se tím pádem nehrne do dalšího upgradu.

Jelikož se stihly objevit již i Windows Vista a Windows 7, není divu, že se i prodeje Windows XP jednou zkrátka zákonitě musely nachýlit ke konci. Prodej licencí Windows XP ukončil Microsoft v několika vlnách. Krabicové verze nejsou dostupné již od roku 2008, OEM licence byly doposud dostupné u autorizovaných OEM distributorů společnosti Microsoft, kteří měli vytvořené skladové zásoby. Nicméně skladové zásoby se zmenšují a někteří autorizovaní distributoři již zásoby zcela vyprodali.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Microsoft

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru