Dostupnost systému Windows XP pomalu končí

Reklama

Zájemci o legalizaci/pořízení operačního systému Windows XP si budou muset v těchto dnech pospíšit – autorizovaní OEM distributoři právě doprodávají jejich poslední kusy.

Jistě ani samotný Microsoft netušil, jak populární a zároveň pro něj nepříjemný se Windows XP stane. Otázka jeho popularity je zřejmá, ale co máme na mysli jeho nepříjemností? Inu věc se má takto – průměrný zákazník s Windows XP má k dispozici většinu věcí, které si může od solidního OS přát (hry, multimédia, …), nijak přehnaně se tím pádem nehrne do dalšího upgradu.

Jelikož se stihly objevit již i Windows Vista a Windows 7, není divu, že se i prodeje Windows XP jednou zkrátka zákonitě musely nachýlit ke konci. Prodej licencí Windows XP ukončil Microsoft v několika vlnách. Krabicové verze nejsou dostupné již od roku 2008, OEM licence byly doposud dostupné u autorizovaných OEM distributorů společnosti Microsoft, kteří měli vytvořené skladové zásoby. Nicméně skladové zásoby se zmenšují a někteří autorizovaní distributoři již zásoby zcela vyprodali.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Microsoft

Reklama

Přidat komentář