Dočkáme se nejnovějších filmů na YouTube za 100 Kč?

Google by chtěl, aby hollywoodská studia dávala na YouTube nejnovější filmy ke shlédnutí za pět dolarů (100 Kč). Podaří se mu to?
reklama

Google se již dlouhou dobu snaží rozšířit obsah YouTube tak, aby na něm nebyla pouze uživatelská videa a celý portál začal více vydělávat. V poslední letech se na YouTube dokonce objevily nějaké filmy, většinou však šlo o nezávislou produkci. Na počátku tohoto roku pak YouTube v tichosti spustilo "půjčovnu filmů", ve které se platí za shlédnutí (a mohou ji využít pouze Američané). Problém je, že nabídka těchto studií je velmi omezená.

Podle Financial Times však Google nyní vede rozhovory s vedoucími hollywoodskými studii. Jejich filmy by na YouTube byly dostupné na bázi platby za jedno shlédnutí a uživatelé by si je nemuseli stahovat do počítače, ale přehrávali by je online. Shlédnutí nového filmu by mělo stát pět dolarů (sto korun). Google dokonce prý tlačí na to, aby služba byla přístupná i mimo USA.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru