Do Not Track v IE9 vás před shromažďováním osobních informací neochrání

Internet Explorer 9 mimo jiné přinesl podporu nového standardu Do Not Track. Ten by vás měl ochránit před webovými stránkami, které o vás bez vašeho vědomí shromažďují informace - zatím bohužel pouze teoreticky.
reklama

Už se vám to určitě někdy stalo. Hledáte na internetu ty správné hodinky pro kamaráda na narozeniny a o týden později se vám na všech webových stránkách, které navštívíte, začnou objevovat reklamy na hodinky. Skoro to vypadá, jako by vás Google a všichni ostatní na internetu sledovali a tyto informace odesílali zadavatelům reklamy.

Jelikož se to mnoha uživatelům nelíbí, tvůrci webových prohlížečů se proti tomu snaží bojovat - stejně jako Firefox 4 nebo Chrome, i Internet Explorer 9 nyní přináší podporu standardu Do Not Track. Ten, jak už jeho název napovídá, odesílá webovým stránkám informaci o tom, že nechcete být sledováni. Je však Do Not Track opravdu k něčemu?

Do Not Track je relativně jednoduchým řešením, které přidává html header na každý kus informace, kterou o sobě odesíláte webovým stránkám. V tomto html kódu je uvedeno, že nechcete být sledováni. Problém je v tom, že v současné době tento header nemůže nijak vynutit, aby o vás webové stránky informace neshromažďovaly.

Standard totiž závisí na tom, zda jednotlivé weby budou s Do Not Track spolupracovat - a v současné době s ním nespolupracují žádné webové stránky, které se sbíráním informací zabývají (žádná z nich ani neohlásila plán o novém standardu uvažovat). Do Not Track tak v současné době zůstává spíše příslibem, než konkrétním řešením online sběru informací.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru