Diskety ještě nejsou mrtvé

Před pár dny proběhla v televizi zpráva o tom, že poslední výrobce disket (nebyl jmenován) ukončil jejich dodávky. Přinejmenším jeden výrobce však s výrobou disket pokračuje, a to skoro po třiceti letech jejich existence.
reklama

Tím, kdo 3,5" disketám prodlužuje život, je společnost Verbatim, jak stojí v její tiskové zprávě. Podle její analýzy se v roce 2009 prodalo na evropském trhu asi 50 milionů disket, největší poptávka přitom byla ve Východní Evropě. Česká republika do počtu prodaných kusů přispěla 150 tisíci disketami. Verbatim je proto odhodlán s výrobou disket pokračovat i nadále.

Připomeňme, že diskety nevytlačilo CD, DVD, ani různé více či méně úspěšné pokusy typu mechanik ZIP nebo LS-120. Vaz jim téměř definitivně zlomil až masivní nárůst dostupných USB flashdisků, jejichž kapacita je ve srovnání s disketami mnohonásobně větší.

Máte ve svém počítači disketovou mechaniku (třeba jen z nostalgie), nebo jste na toto médium již definitivně zapomněli? Já sám mám diskety už jen v šuplíku, poslední disketovou mechaniku jsem zrušil před rokem. Přesto je mi líto balíček asi stovky disket vyhodit.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Podle definice IBM, PC není PC, pokud nemá disketovou mechaniku :-). Takže já mám doma PC :-). Navíc, dokud neumře Windows XP, vyplatí se investovat pár korun do mechaniky a zbytečně si tak nekomplikovat život při instalaci tohoto OS, třebaže budu paralelně používat i sedmičky. Já teda používám už jenom sedmičky, ale pokud někomu stavím PC a on nemá jasno v tom, jaký OS použít, radši mu ji tam za stovku šoupnu. Spousta lidí má doma originální Windows XP disk bez servicepacků.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru