Díky novému algoritmu lze baterie dobíjet mnohem rychleji

Již brzy budeme možná díky nové technologii vyvinuté na University of California moci dobíjet baterie dvakrát tak rychle, jako doposud.
reklama

Většina vývoje v oblasti baterií se v poslední době soustředila na to, jak lithium-ionové baterie zmenšit a ztenčit tak, aby se lépe hodily do přenosných zařízení. I když kapacita baterie je velmi důležitá, velký pokrok v této oblasti za poslední dobu nebyl zaznamenán. Podle výzkumníků z University of California výrobci baterií k monitorování chování baterie využívají pouze napětí a proud, což je velmi nepřesné. Podle výzkumníků je to jako "nechat kontrolora vstupenek v kině odhadovat to, jaká sedadla si zákazníci vyberou pouze podle toho, jak rychle se pohybuje fronta před vstupem".

Nový algoritmus umožňuje sledovat kde přesně se lithium-ionové částice uvnitř baterie nacházejí. Při použití příkladu z kina je tak nyní možné zaplňovat jednotlivá sedadla v sále kina bezpečněji , efektivněji a rychleji. Výzkumníci na univerzitě mají k dispozici grant v hodnotě 9.6 milionů dolarů, aby algoritmus i nadále testovali a zkoumali jeho využitelnost v elektromobilech. Podle týmu díky jejich objevu může cena baterií zlevnit až o 25 %.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru