Dell Streak se připravuje na souboj s iPadem

Dell do měsíce vydá svůj vlastní tablet s názvem Streak, který by měl konkurovat iPadu od Apple.
reklama

Pětipalcový tablet Dellu bude debutovat příští měsíc ve Velké Británii, prodávat jej bude operátor O2. Cena Streaku ani další země, ve kterých se začne zařízení prodávat, zatím nejsou známy - ví se pouze, že v létě se tento "tablet" dostane do USA. Dell oficiálně představil Streak včera po té, co jeho šéf před dvěma týdny potvrdil, že se uživatelé opravdu mohou těšit na nový tablet z jeho dílny. Streak se stane prvním zařízením velké společnosti, které bude přímo konkurovat iPadu od Apple. "Je přenosný a mobilní. Můžete jej strčit do kapsy," vyjmenovává hlavní výhody Streaku Will Stofega ze společnosti IDC a dodává, že tablet od Dellu poběží na platformě Android, na kterou jsme spíše zvyklí u mobilních telefonů.

 "Může však Dell prodávat miliony kusů? Určitě je tu potenciál - pokud bude zařízení správně naceněno," říká Stofega. Streak, který bude narozdíl od iPadu mít slot pro externí paměťové karty a kamerku umístěnou zepředu displeje sloužící k videohovorům, by měl pomoci prosadit se Dellu v mobilním odvětví. Většina analytiků je však k tomu, že by Streak opravdu mohl konkurovat iPadu, skeptická. "Streak je vybaven dobrým hardwarem. Co mu však chybí, je zkušenost se softwarem," říká Charles Goldvin z firmy Forrester a poukazuje na to, že pro iPad a iPhone je dostupných více, než 200 000 aplikací.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru