Další překvapivé vlastnosti Windows Phone 7 Series

Reklama

Povědomí o chystaném mobilním operačním systému Windows Phone 7 Microsoft nedávno vylepšil informací, že OS nebude zpětně kompatibilní. Nyní se přidávají i další inovace: Chybějící podpora vyměnitelných paměťových karet a absence čistého multitaskingu.

Spoustu uživatel, potenciálních zákazníků i vývojářů nepochybně nepříliš potěší zjištění, že OS nebude podporovat přímý multitasking třetích aplikací. Multitasking by sice měl fungovat, ovšem jen v rámci jakýchsi povolených služeb – kupříkladu Pandora může na pozadí streamovat data skrze „music service“, ale taková tradiční backgroundová VoIP aplikace nebude mít jak a na čem v pozadí běžet – nebude zde zkrátka univerzální služba, která umožní aplikaci třetí strany na pozadí přistupovat ke komunikátoru. Omezeno to bude údajně kvůli odezvě. Všechny aplikace třetích stran navíc bude nutno instalovat skrze server Microsoftu.

Jakkoli to zní u moderního komunikátoru divně, ba neuvěřitelně, Windows Phone 7 nebudou podporovat vyměnitelné paměťové karty. Microsoft slibuje zajistit, aby OEM výrobci nabízeli dostatek kapacity pro 3D hry i multimédia, ale na microSD karty můžeme rovnou zapomenout. Jediné, co se prý možná objeví, tak komunikátory s jedinou microSD uzamčenou na svém místě, takže stejně nepůjde vyměnit.

Inu, co dodat, snad jen, že Microsoft nám začíná „Applovatět“…

Zdroj: PCMag

Reklama

Přidat komentář