Další překvapivé vlastnosti Windows Phone 7 Series

Povědomí o chystaném mobilním operačním systému Windows Phone 7 Microsoft nedávno vylepšil informací, že OS nebude zpětně kompatibilní. Nyní se přidávají i další inovace: Chybějící podpora vyměnitelných paměťových karet a absence čistého multitaskingu.
reklama

Spoustu uživatel, potenciálních zákazníků i vývojářů nepochybně nepříliš potěší zjištění, že OS nebude podporovat přímý multitasking třetích aplikací. Multitasking by sice měl fungovat, ovšem jen v rámci jakýchsi povolených služeb – kupříkladu Pandora může na pozadí streamovat data skrze „music service“, ale taková tradiční backgroundová VoIP aplikace nebude mít jak a na čem v pozadí běžet – nebude zde zkrátka univerzální služba, která umožní aplikaci třetí strany na pozadí přistupovat ke komunikátoru. Omezeno to bude údajně kvůli odezvě. Všechny aplikace třetích stran navíc bude nutno instalovat skrze server Microsoftu.

Jakkoli to zní u moderního komunikátoru divně, ba neuvěřitelně, Windows Phone 7 nebudou podporovat vyměnitelné paměťové karty. Microsoft slibuje zajistit, aby OEM výrobci nabízeli dostatek kapacity pro 3D hry i multimédia, ale na microSD karty můžeme rovnou zapomenout. Jediné, co se prý možná objeví, tak komunikátory s jedinou microSD uzamčenou na svém místě, takže stejně nepůjde vyměnit.

Inu, co dodat, snad jen, že Microsoft nám začíná „Applovatět“...

Zdroj: PCMag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru