Další krůček ke Google Drive (GDrive)?

O centrálním datovém úložišti se ve spojení se službami Google hovoří a píše již poměrně dlouho. Google Drive, resp. GDrive, sice není oficiálně prezentovanou službou, ale stále se objevují nejrůznější náznaky svědčící o tom, že se tak stane dříve či později. Nedávno se třeba objevilo procházení úložiště v aplikaci Google Sites.

Reklama

Společné datové úložiště má řadu výhod. Jednou z nich je možnost naráz si prohlédnout všechny soubory, které máte u provozovatele dané služby nahrány. V případě Google to znamená procházení fotografií v Picasa Web Albums, dokumentů v Google Docs, záznamů v kalendáři a časem třeba i příloh zpráv v Gmailu.

Jak zmiňuje Google Operating System, nejnovějším náznakem spojení úložišť všech aplikací Google do jediného, je pomůcka pro výběr souborů v aplikaci Google Sites. Ta slouží pro vytváření jednoduchých webových stránek vizuální cestou - bez potřeby programování. Pokud v nabídce Vložit vyberete některou z položek v sekci Google, zobrazí se panel pro výběr souboru, který máte nahrán u Google. Panel umožňuje výběr ze všech úložišť, důležitější však je, že podporuje prohledávání napříč všemi službami.

Google Sites a GDrive?

Google Sites a GDrive?

S něčím podobným zřejmě brzy přijde i Microsoft. I on nabízí svým uživatelům několik online aplikací pro nahrávání souborů - SkyDrive, Fotogalerie, Office Live, Live Mesh, Office Web Apps… Zatímco u SkyDrive a Fotogalerie již došlo ke spojení, u dalších služeb si na něj budeme muset ještě chvíli počkat.

Osobně si myslím, že spojení různých úložišť do jednoho - samozřejmě vizuálně, uživateli je jedno, ze kterého serveru tahá data - je správný směr. Online aplikace tak budou o poznání použitelnější a více se vyrovnají klasickým desktopovým programům.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář