Další krůček ke Google Drive (GDrive)?

O centrálním datovém úložišti se ve spojení se službami Google hovoří a píše již poměrně dlouho. Google Drive, resp. GDrive, sice není oficiálně prezentovanou službou, ale stále se objevují nejrůznější náznaky svědčící o tom, že se tak stane dříve či později. Nedávno se třeba objevilo procházení úložiště v aplikaci Google Sites.
reklama

Společné datové úložiště má řadu výhod. Jednou z nich je možnost naráz si prohlédnout všechny soubory, které máte u provozovatele dané služby nahrány. V případě Google to znamená procházení fotografií v Picasa Web Albums, dokumentů v Google Docs, záznamů v kalendáři a časem třeba i příloh zpráv v Gmailu.

Jak zmiňuje Google Operating System, nejnovějším náznakem spojení úložišť všech aplikací Google do jediného, je pomůcka pro výběr souborů v aplikaci Google Sites. Ta slouží pro vytváření jednoduchých webových stránek vizuální cestou - bez potřeby programování. Pokud v nabídce Vložit vyberete některou z položek v sekci Google, zobrazí se panel pro výběr souboru, který máte nahrán u Google. Panel umožňuje výběr ze všech úložišť, důležitější však je, že podporuje prohledávání napříč všemi službami.

Google Sites a GDrive?

Google Sites a GDrive?

S něčím podobným zřejmě brzy přijde i Microsoft. I on nabízí svým uživatelům několik online aplikací pro nahrávání souborů - SkyDrive, Fotogalerie, Office Live, Live Mesh, Office Web Apps... Zatímco u SkyDrive a Fotogalerie již došlo ke spojení, u dalších služeb si na něj budeme muset ještě chvíli počkat.

Osobně si myslím, že spojení různých úložišť do jednoho - samozřejmě vizuálně, uživateli je jedno, ze kterého serveru tahá data - je správný směr. Online aplikace tak budou o poznání použitelnější a více se vyrovnají klasickým desktopovým programům.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru