Čtyři nové opravy pro CMS Drupal

Dnes v noci vyšla další várka aktualizací pro moduly redakčního systému Drupal. Různě kritickými chybami byly postiženy moduly Date, Calendar, Bibliography a Live. Nové verze jsou již k dispozici.
reklama

Modul Live poskytuje živý náhled na aktualizovaný obsah. Kvůli vysoce krtické chybě se stalo, že uživatel, který začal upravovat obsah, se stal přihlášen jako původní autor.

Středně kritická chyba v modulu Bibliography se týká XSS, konkrétně špatného ošetření titulků před jejich zobrazením. Co může následovat už asi víte - získání administrátorských oprávnění.

Středně kritická chyba v modulu Calendar je to samé - XSS a špatné ošetření titulků. U modulu Date jsou pro změnu špatně ošetřeny výstupu popisků. XSS útok může provést uživatel s určitým stupněm oprávnění.

Opravy najdete ve formě nových verzí modulů na jejich stránkách, viz odkazy v textu.

Zdroj: Drupal.org Security News

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru