Čtení na papíru je rychlejší, než iBooky na iPadu

Podle nové studie konzultanské společnosti Nielsen Norman vám zabere mnohem déle čtení knihy na zařízeních jako je iPad nebo Kindle, než kdybyste ji četli na papíru.

Reklama

Podle studie je čtení na elektronickém tabletu až o 10.7% pomalejší, než čtení tištěné knihy. Navzdory tomu však respondentům spíše vyhovovalo čtení knihy na elektronickém zařízení, než na papíře. Počítačový monitor pak všichni účastníci studie zhodnotili jako k delšímu čtení absolutně nevyhovující. Podle Nielsenu byly zjištěny i rozdíly mezi elektronickými zařízeními - na iPadu je prý čtení pomalejší jen o 6.2%, než na papíře, na čtečce Kindle pak o téměř 11%.

“Rozdíl (v rychlosti čtení na iPadu a Kindle) je však tak malý, že by určitě neměl rozhodovat při koupi toho kterého zařízení,” stojí ve studii. Z výsledků studie tedy vyplývá, že elektronické čtečky tištěné knihy zatím ještě plnohodnotně nenahradily. Navzdory tomu trh s elektronickými knihami roste raketovým tempem, jen v minulém roce se v něm otočilo deset miliard korun, což je oproti roku 2008 nárůst o 176%. Celé znění studie společnosti Nielsen můžete najít zde.

Reklama

Přidat komentář