Čtení na papíru je rychlejší, než iBooky na iPadu

Podle nové studie konzultanské společnosti Nielsen Norman vám zabere mnohem déle čtení knihy na zařízeních jako je iPad nebo Kindle, než kdybyste ji četli na papíru.
reklama

Podle studie je čtení na elektronickém tabletu až o 10.7% pomalejší, než čtení tištěné knihy. Navzdory tomu však respondentům spíše vyhovovalo čtení knihy na elektronickém zařízení, než na papíře. Počítačový monitor pak všichni účastníci studie zhodnotili jako k delšímu čtení absolutně nevyhovující. Podle Nielsenu byly zjištěny i rozdíly mezi elektronickými zařízeními - na iPadu je prý čtení pomalejší jen o 6.2%, než na papíře, na čtečce Kindle pak o téměř 11%.

"Rozdíl (v rychlosti čtení na iPadu a Kindle) je však tak malý, že by určitě neměl rozhodovat při koupi toho kterého zařízení," stojí ve studii. Z výsledků studie tedy vyplývá, že elektronické čtečky tištěné knihy zatím ještě plnohodnotně nenahradily. Navzdory tomu trh s elektronickými knihami roste raketovým tempem, jen v minulém roce se v něm otočilo deset miliard korun, což je oproti roku 2008 nárůst o 176%. Celé znění studie společnosti Nielsen můžete najít zde.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru