Computer Press ruší a mění weby na Drupalu

Computer Press kdysi s velkou slávou rozjel několik webů na redakčním systému Drupal. Doba se mění a lidé s ní, a tak tomuto systému není přáno na některých webech dále zůstávat. Konkrétně mám na mysli webové stránky časopisu Computer (computer.zive.cz). Web již jen živoří a brzy bude předělán do jiného redakčního systému (toho, který pohání Živě.cz), což mně osobně velice mrzí, kdysi dal mně a dalším lidem docela velkou práci. Navíc jsem jej měl rád, stejně jako celý Computer. Partnerství Drupalu a Computeru dlouho nevydrželo.
reklama

Naproti tomu Computer Press zásadně vylepšil a změnil web časopisu Jak na počítač. I ten běží na Drupalovi a nic nenasvědčuje tomu, že by měl být odstaven nebo převeden pod jiný redakční systém.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

computer.zive.cz se neruší, toho se neboj. Jsou tam fíčury, které na plnotučném Živě nejsou a není důvod je tam programovat, když tak pěkně jedou na Drupalovi. Vidíš to zkrátka zbytečně černě. Možná je to tím počasím :)

návštěvník

Podivej treba na casopis.biz, ten tedka inovoval design a zustava na Drupalovi. Connect.cz je taky s Drupalem spokojen, i kdyz ne uz tolik s nasim IT, ktere neni schopno udelat ani za rok upgrade systemu a nejake upravy :( Asi to budu muset udelat sam, i kdyz je to proti zvyklostem v jakekoli rozumne firme :)

návštěvník

Dobrý den,

s Drupalem začínám a pamatuji povedený web Computeru. Bylo by možné získat template Webu "starého" Computeru ke studijním účelům, nebo popsat tvorbu toho Webu v článku na Drupal.cz? (hlavně mě zajímá jak na to dvouřádkové menu s barevným odlišením sekundárních linků při volbě linku primárního) Je škoda, že ta práce nakonec skončila "zapomenuta", ono i mezi šablonami na Drupal.org by jistě našla plno obdivovatelů.

Bob

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den,

poskytnout to bohužel nemohu, to by musel Computer Press, jehož majetkem se tato konkrétní šablona stala. Myslím si, že s článkem by problém nebyl. Pokud se sejde víc lidí, které by to zajímalo, rád jej napíšu.

Informaci o webu jsem už smazal i z galerie na Drupal.cz - samotného mě mrzí, že web Computeru takto dopadl. Koncekonců mé psaní pro Computer a Živě mělo podobný osud - naposledy budu pod článkem podepsán v Computeru 1/08 :-(

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru