CodeGear uvádí Delphi for PHP 2.0

Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel vývojových nástrojů, oznámila produkt Delphi for PHP 2.0. Delphi for PHP je jediným integrovaným vývojovým prostředím (IDE) pro rychlou tvorbu interaktivních webových aplikací s možností vizuálního vývoje metodou táhni-a-pusť a výkonnou sadou komponent a šablon v jazyce PHP. 
reklama

Nová verze 2.0 se zaměřuje na další usnadnění vývoje v jazyce PHP v několika klíčových oblastech:

  • Nabízí šablony HTML se zabudovaným dynamickým PHP, které vývojářům dovolí pracovat vizuálně na vývoji podle zásad Web 2.0 a snadno spolupracovat s nástroji pro návrh HTML.
  • Poskytuje obsažnou a hladce použitelnou podporu databází MySQL™, CodeGear InterBase®, Microsoft® SQL Server®, Oracle®, PostgreSQL, Informix®, Sybase®, SQL Anywhere® a IBM® DB2™ včetně možnosti budovat bohaté daty ovládané webové aplikace - bez nutnosti programování jakékoli databázové konektivity.
  • Nabízí rozšířenou a rychlejší knihovnu vizuálních komponent (VCL) pro PHP s podporou populárních balíčků PHP a knihoven včetně Zend Framework.
  • Přináší zvýšení produktivity a výkonu přidáním technologií pro detailní diagnostiku chyb a práci s kódem včetně formátování zdrojového kódu.
  • Poskytuje nové vlastnosti pro ladění kódu v PHP a nové integrované profilování a ladění výkonu pro rychlou maximalizaci výkonu aplikací.

"CodeGear způsobil převrat na poli vývoje webových aplikací vydáním Delphi for PHP. Tento nástroj přinesl nesčetné inovace včetně zvýšené rychlosti a produktivity a snadné údržby", říká pan Ricardo Mendes, ředitel brazilské společnosti RBM Web. "Vytváříme výkonné finanční aplikace, takže musíme být schopni implementovat nové postupy velice rychle. Tato možnost, kterou produkt poskytuje, spolu s novým systémem šablon HTML, snadným přístupem k databázi Oracle, integrovanou nápovědou a možnostmi lokalizace v Delphi for PHP 2.0, je pro naše podnikání velice důležitá."

Michael Swindell, viceprezident CodeGear pro produkty k tomu dodává: "V první verzi Delphi for PHP jsme poprvé spojili jazyk PHP s rychlým vývojem aplikací. S verzí 2.0 zdviháme laťku v celém produktu. Zrychlujeme vývoj ve všech oblastech produktu a poskytujeme širokou řadu nových vlastností pro zvýšení produktivity, ladění a optimalizaci výkonu. Nabízíme podstatně širší podporu databázových systémů a populárních knihoven a balíčků PHP. Pravděpodobně nejvýznamnějším vylepšením je však nový systém šablon HTML, který umožní vývojářům v PHP snadno vytvářet bohaté aplikace v PHP v rámci šablon HTML a získat tak možnost úpravy populárními nástroji HTML."

Silné možnosti databázového vývoje a snadné použití pomáhají vývojářům v PHP

Libovolný vývojář dnes může využít Delphi for PHP 2.0 pro vizuální vytváření aplikací PHP během minut. Například databázoví vývojáři, kteří zamýšlejí vytvořit intranetové a webové aplikace, je mohou připojit ke své databázi a pro tento účel jednoduše použít komponenty metodou táhni-a-pusť pro připojení, zobrazení a úpravy dat. Vývojářům, kteří používají Microsoft Visual Studio® ASP.NET™ stejně tak jako vývojářům používajícím Delphi a C++Builder®, nabízí nástroj dobře známý vizuální přístup ke tvorbě aplikací typu Web 2.0 v PHP založený na využití komponent, který snižuje nároky na dobu učení a zvyšuje celkovou produktivitu a opakované použití kódu. Zkušeným vývojářům v PHP nabízí Delphi for PHP 2.0 způsob, jak převést libovolný kód PHP na komponenty a začít jej snadno opakovaně používat. Navíc získají rozšířené možnosti a nástroje, které byly dříve dostupné pouze v populárních vývojových nástrojích pro Windows a .NET.

"Zend framework se velice rychle vyvinul a stal se vedoucí šablonou pro vývoj aplikací v PHP. Jsme nadšeni, že CodeGear přidal do Delphi for PHP 2.0 i podporu Zend Framework", říká pan Mark de Visser, marketingový ředitel společnosti Zend Technologies. "Ekosystém Delphi je znám pro svůj široký záběr a řadu zkušených vývojářů. PHP a Zend Framework získá velice mnoho tím, co tato inovace přinese našim komunitám."

Cena a dostupnost  Delphi for PHP 2.0

Delphi for PHP 2.0 můžete objednávat již dnes a k dispozici je za speciální zaváděcí cenu 4900 Kč platnou pro objednávky podané do konce června 2008. Upgrade z Delphi for PHP 1.0 nyní stojí 3600 Kč. K dispozici jsou i snížené ceny pro školství a pro nákup většího počtu licencí. Produkt je k dispozici jako klasické balení s instalačními médii nebo jako download. Další informace najdete na adrese www.codegear.com/products/delphi/php, produkt můžete objednávat na webovém obchodě Borland s.r.o. s adresou shop.codegear.cz. 

O společnosti CodeGear

CodeGear, dceřiná firma společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), dodává novátorské a vysoce produktivní vývojové nástroje pro široké spektrum vývojářů software, počínaje jednotlivci a konče podnikovými týmy. Produkty společnosti CodeGear umožňují vývojářům vyvíjet na zvolené platformě a zaměřují se na zjednodušování složitých technologií a úloh, takže se vývojáři mohou soustředit na návrh aplikací, nikoli jejich infrastruktury, a zvládat včasné odevzdání projektů. Společnost má více než 3,2 miliónu zákazníků ve více než 29 zemích a podporuje ty nejnáročnější vertikální obory včetně finančních služeb, telekomunikací, výroby, zdravotnictví a státních organizací. O společnosti CodeGear a jejích produktech se dozvíte více na adrese www.codegear.com. V České republice a ve Slovenské republice je společnost CodeGear zastoupena společností Borland s.r.o.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru