CodeGear nabízí produkty řady Delphi/400

Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel vývojářských nástrojů, oznámila, že nyní nabízí rodinu produktů Delphi/400 pro vývoj aplikací určených pro IBM System i. Tento krok zpřístupňuje poslední vlastnosti rychlého vizuálního vývoje aplikací pomocí CodeGear Delphi for Windows a Delphi for PHP i vývojářům pro platformu System i. 
reklama

Využitím nástrojů Delphi/400 a Delphi/400 for PHP mohou vývojáři zaměření na systémy IBM iSeries a AS/400 rychle vytvářet snadno použitelné klientské programy založené na Windows a Web 2.0 i pro tradiční aplikace běžící na systémech AS/400 a System i. Vývojářské týmy mohou navíc vytvářet zcela nové aplikace a rozšiřovat stávající systémy pomocí moderních jazyků jako Delphi a PHP namísto RPG a COBOL.

Produkty řady Delphi/400 a Delphi/400 for PHP jsou nyní dostupné přímo od CodeGear jako součást jejího portfolia vedoucích vývojových nástrojů. 

"Většina aplikací pro AS/400 a Systém i, které jsou dnes používány, jsou stále terminálovými aplikacemi komunikujícími s uživateli znakově", říká pan Michael Swindell, viceprezident společnosti CodeGear pro produkty a strategie. "Využitím technik rychlého vývoje v produktech Delphi/400 mohou vývojáři rychle a účelně vytvářet bohaté klientské aplikace s uživatelskými rozhraními založenými na Windows XP, Vista, nebo PHP a Web 2.0. Modernizovaná rozhraní k datům se snáze chápou a provozují. Tím způsobem se zvyšuje účelnost a kvalita služeb a zároveň snižují provozní náklady." 

"Byli jsme schopni nahradit staré aplikace srozumitelným uživatelským rozhraním Windows velice rychle", říká pan Jörg Ahlrep, starší vedoucí projektu u společnosti Techgroup Schweiz AG. "Koncoví uživatelé našich aplikací se prakticky nemuseli mnoho nového učit, aplikace pro ně byly od počátku srozumitelné a snadno použitelné. Všechny aplikace jsme přitom spouštěli na stávajícím technickém vybavení. Zvolili jsme Delphi/400 hlavně kvůli přímému, rychlému a přirozenému přístupu do System i. Je to skvělá kombinace výkonu System i, propracovaného uživatelského rozhraní, které nabízí svět Windows a možností rychlého vývoje aplikací." 

Produkty řad Delphi/400 a Delphi/400 for PHP vytářené ve spolupráci se společností SystemObjects France slučují technologii middleware pro AS/400 od SystemObjects s technologiemi CodeGear Delphi for Windows a Delphi for PHP. Delphi 2007 for Win32 zrychluje vývoj pro platformu Microsoft® Windows™ sloučením rychlého vizuálního vývoje s podporou Windows Vista, AJAX a propracovanou databázovou propojitelností. Delphi for PHP zrychluje vizuální vývoj webových aplikací v jazyce PHP. 

Řada produktů Delphi/400 navíc poskytuje přímý přístup k databázím, službám a programům System i prostřednictvím nástrojů pro rychlý vývoj a vizuálních komponent obsažených v Delphi. Vývojáři mohou vytvářet databázové aplikace pro System i s využitím standardních komponent Delphi a PHP naprosto stejným způsobem, jak to dělají pro Microsoft SQL Server, Oracle a další databáze. 

Cena a dostupnost

Delphi/400 Professional je k dispozici novým uživatelům za 79 200,- Kč, Delphi/400 Enterprise je pro nové uživatele za 103 700,- Kč, CodeGear nabízí i řadu upgrade. Provozní (běhová) licence Delphi/400 stojí 57 300,- Kč na jednu partition System i. Delphi/400 for PHP stojí 64 400,- Kč. Ceny jsou bez DPH, produkty jsou dostupné okamžitě. Více informací o produktech řady Delphi/400 najdete na stránce www.codegear.com/products/delphi/400.

O společnosti CodeGear

CodeGear, dceřiná firma společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), dodává novátorské a vysoce produktivní vývojové nástroje pro široké spektrum vývojářů software, počínaje jednotlivci a konče podnikovými týmy. Produkty společnosti CodeGear umožňují vývojářům vyvíjet na zvolené platformě a zaměřují se na zjednodušování složitých technologií a úloh, takže se vývojáři mohou soustředit na návrh aplikací, nikoli jejich infrastruktury, a zvládat včasné odevzdání projektů. O společnosti CodeGear a jejích produktech se dozvíte více na adrese www.codegear.com. V České republice a ve Slovenské republice je společnost CodeGear zastoupena společností Borland s.r.o.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru