Co vše o nás může Microsoft sdělit policii

Jistému zahraničnímu bloggerovi se dostal do rukou zajímavý interní dokument společnosti Microsoft, který je známý jako "Global Criminal Compliance Handbook" a specifikuje, co vše o svých uživatelích Microsoft uchovává v evidenci pro případ, že by se o někoho začala zajímat policie nebo vládní agentury.
reklama

I když se jedná o dokument určený pro USA a její obyvatele, dá se poměrně logicky předpokládat, že bude i verze pro jiné státy. Sbírka takto dostupných informací zahrnuje data ze služeb Windows Live ID, Windows Live Messenger, Windows Live Spaces & MSN Groups, Windows Live Admin Center & Office Live Small Business, Office Live Workspace & Windows Live SkyDrive a nechybí ani Xbox Live.

Mírně zneklidňující je ovšem to, že je k dispozici i aktuální obsah komunikace dotyčného uživatele (kopie e-mailů, historie připojení, registrační data, ...). Konkrétně e-maily prý ale jen za toho předpokladu, že je uživatel má v online formě (Folders on MSN) a nikoliv offline.

Zdroj: Computerworld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru