Co přinesou Windows phone 7?

Na internet unikly informace o tom, jak bude vypadat architektura nového mobilního operačního systému Microsoftu.
reklama

Server Tweakers.net obdržel slidy z prezentace Microsoftu, které ukazují architekturu nového mobilního operačního systému Microsoftu Windows Phone 7. Vyplývá z nich, že tento operační systém bude 32-bitový a aplikační procesy budou využívat až 2GB paměti, z čehož polovina je paměť virtuální. Kernel jako takový tedy dostane 2GB prostoru. Systém budou pohánět procesory ARMv7 a zaručená je podpora dotykového displeje, FM rádia, Wi-Fi, GPS a fotoaparátu.

Naopak chybí podpora Bluetooth 3.0 a 4.0 - Windows phone 7 přinesou pouze podporu rozšířeného standardu 2.1. Zajímavé také je, že Microsoft plánuje podporu paměťových karet - dříve to totiž společnost popírala s tím, že "to uživatele pouze mate." Samozřejmostí bude webový vyhledávač Bing, který bude nastaven jako výchozí a nejde jej změnit. A poslední informace nakonec - Windows phone 7 budou používat dva odlišné souborové systémy - TexFAT pro uživatelská data a IMGFS pro ta systémová.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru