Co přináší iPhone OS 4.0

Čtvrtá generace operačního systému pro mobilní zařízení Apple přináší spoustu novinek. Podle šéfa společnosti Steva Jobse jich je víc než 100 a mezi ty nejzajímavější patří podpora multi-taskingu (uživatelé tedy konečně budou moci spouštět více aplikací zároveň), vylepšená poštovní schránka (tj. podpora více e-mailových účtů v rámci jedné schránky) a v neposlední řadě přibude i aplikace iBooks, která je primárně určena pro iPad.
reklama

Zajímavou novou funkcí je také možnost vytvářet složky, do kterých si uživatelé mohou třídit aplikace. Složky lze upravovat i na stolním počítači. Asi největší novinkou, se kterou Apple nyní přišel, však je platforma iAd. Jde o reklamní platformu, díky které chce Apple vstoupit na pole mobilní reklamy.

iAd vývojářům jednoduše umožní vložení reklamy do jejich aplikace. Z výnosů z této reklamy pak vývojáři, kterým iAd ušetří čas, neboť o reklamy se bude starat Apple, dostanou 60%. A Apple nezapomněl ani na hráče - vývojářům společnost představila tzv. GameKit, díky kterému budou moci vytvářet hry pro více hráčů.

Steve Jobs se samozřejmě nezapomněl ani pochlubit úspěchy svého AppStore, který je dostupný v 90 zemích světa a v současné době nabízí přes 185 000 aplikací, které jsou členěny do dvaceti kategorií. iPhone OS 4 bude dostupný v létě pro iPhone/iPod touch, pro iPad potom až na podzim.

Apple upozorňuje na to, že některé funkce nového systému nemusejí být dostupné pro všechna zařízení - například multitasking poběží jen na iPhone 3GS (a novějším) a iPod touch třetí generace.

Zdroj: Tisková zpráva Apple

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru